حمید سالم پور
رئیس شورای اسلامی شوشتر  
قالب وبلاگ

جلسه شورا  دوشنبه مورخ 14/2/88 ساعت 18

 

1- سه نفر از اعضای شورا امروز در جلسه ای که در فرمانداری پیرامون پل شطیط برگزار شد  شرکت کردند . ظاهرا از استانداری دستور رسیده که سریعا (ظرف 1 ماه) این پل باید به مرحله  بهره برداری برسد اما از قراین برمی آید که فقط بهره برداری از پل مد نظر است نه اصولی کار کردن .

 گفته می شود جاده های دسترسی به پل  بعد از زدن دیوار بتونی در دو طرف خاکریزی و کمپک می شود . در اینصورت هم شیب آن تند و هم  از نظر کیفی آنجه مورد انتظار بود تحقق نمی یابد.

 قرار است چهارشنبه جلسه ای در استانداری پیرامون این موضوع تشکیل شود .

 

2- مسأله کارخانه آسفالت نیز مجددا مطرح شد .

 3- این جلسه اختصاص به مردم داشت .در این جلسه افراد ذیل مشکلات مد نظر را بیان نمودند :

-آقای حاجی زاده (از افراد پی گیر مسائل شهر) :

ایشان به مشکلات ترمینال اشاره نمود از جمله :

کولرهای سالن و اتاق استراحت رانندگان جوابگو نبوده و نیاز به کولرهای دو تکه بیشتری  دارد .

بعضی از افراد شاغل در ترمینال در برخورد با مردم رفتار چندان خوبی ندارند .

سقف کاذب سالن هنوز تکمیل نشده است .

نام نویسی مسافران در هنگام مراجعه دانشجویان به کندی صورت می گیرد و می طلبد که در این مواقع دو نفر این امر را به عهده گیرند .

هنگام سوار شدن مسافر به اتوبوس در تابستان  زیر آفتاب گرم  و در زمستان زیر باران قرار  می گیرد .

ساعت 18 دستشویی آقایان بسته می شود و طبیعتا آقایان از دستشویی قسمت خواهران استفاده می کنند .

مسافران دزفول و مسجد سلیمان هیج سالنی ندارند  .

 

 

-آقای قلی پور :

به گفته ایشان  قبلا  مسؤول ورزش شرکت کارون بوده و در تمامی رشته های ورزشی افتخاراتی را برای شهرستان کسب نموده است و اکنون بازنشست شده است . سه چهار سال پیش با گرفتن وام به مبلغ 28 میلیون تومان  برای اشتغال زایی کنار شرکت کارون اقدام به ساخت یک رستوران سنتی نموده و فعالیت کرده است .

اما پس از مدتی این طرح با شکست و ناکامی همراه شده و اکنون بدهی بانکی ایشان به 56 میلیون تومان رسیده است .

تقاضای ایشان این است که شرکت کارون این ساختمان را از او بخرد تا بتواند مشکل بدهی خود را حل نماید .

 

 

-حسین زاده (عضو هیأت امنای مقام عباس ):

ایشان اظهار داشته که :

در این مکان کار فرهنگی انجام می شود مثلا ما توانسته ایم جوانان را جذب نموده بطوریکه اکنون مقام عباس دارای 80 خادم جوان است که در مناسبتهای مختلف جمع می شوند.

این مکان قبلا  کولر دو تکه نداشت از4سال پیش 6 کولر دوتکه فراهم کردیم.

 مؤسسه خیریه ای را به نام ابوالفضل العباس(ع) به ثبت رساندیم که کارآن شناسایی افراد خیر و نیکوکار است که قدرت مالی دارند وبتوانند کمک نمایند و همچنین شناسایی افراد بی بضاعت است  که به آنها کمک شود.

سال 85  دانشگاه مجازی علوم حدیث را دایر کردیم که دوسال فعالیت داشت  و سپس به شهر دیگر منتقل شد .

تعمیرات وبازسازی بی بی فاطمه را باکمک های مردمی  انجام دادیم .

 مراسمات مذهبی مثل اعیاد شعبانیه را از 4سال پیش برگزار کردیم  ومیزبان 5 یا 6  هزار نفر بودیم .

 هر هفته روز سه شنبه از اساتید دانشگاه وحوزه دعوت می کنیم تا برای 300یا400خانم  برنامه سخنرانی داشته باشند .

اما مشکل ما  این است که :

 سال گذشته برای زیبا سازی اطراف مقام از شهرداری خواستیم که روبروی درب مقام عباس و در کنار دیوار خانه مقابل دیواری بزنیم وآن را نماسازی کنیم ولی تا کنون موفق به گرفتن مجوز نشدیم.

همچنین سرویس بهداشتی به اندازه کافی وجود ندارد لذا کنار مقام عباس فضای خالی برای این امر وجود دارد اگر مجوز دهید سپاسگزار خواهیم بود.

 

 

-آقای دلاور نژاد :

به گفته ایشان درمورخ 25 / 12 /87  دو جوان پس از درگیری با وی دکه و وسایلش - درپارک شهید همت پور کنار کلاه فرنگی -  را سوزاندند وحدود 10میلیون تومان به او ضرر زدند ایشان دکه ای دیگر ساخته و به جهت حفظ و حراست آنرا درخیابان شریعتی غربی کنار سازمان آب - بدون مجوز شورا و بدون هماهنگی با شهرداری  - گذاشته است  و اکنون برای اخذ مجوز مراجعه کرده است .

 

[ سه شنبه ۱۳۸۸/۰۲/۱۵ ] [ 1:47 ] [ حمید سالم پور ]
 

به مناسبت روز معلم

 

 

ابتدا روز معلم را خدمت تمامی معلمین عزیز و محترم تبریک عرض می کنم  و بردستان تمامی معلمینی که شرف شاگردی در محضرشان داشتم بوسه می زنم و به تمامی معلمان ازازل تا ابد سلام  می فرستم و برروان پاک معلم شهید دکترشریعتی واستاد مطهری درود نثار می کنم و از خداوند برای این بزرگواران طلب علو درجات می نمایم.

 شنیده ایم اولین معلم خداوند و اولین شاگرد انبیاء  و اولیاء هستند ، شنیده ایم باید بر دست معلم بوسه زد، شنیده ایم معلم عرشی و آسمانی است ، شنیده ایم معلم شاگردان را نیز از فرش به عرش می برد ، شنیده ایم که امام علی (ع) در باره معلم می فرماید : هر کس سخنی به من بیاموزد مرا بنده خود کرده است ، شنیده ایم که معلم ایثارگری می کند ، شنیده ایم که معلم پای " تخته سیاه "  پرونده اعمالش  را " سفید "   می کند ، شنیده ایم در سخن به معلم بها داده می شود  و ......

 

ولی تا زمانیکه این کلمات با عمل قرین نشوند نه تنها تأثیرمثبتی در روند آموزش نخواهند داشت بلکه از نظر روحی به معلم آسیب هم می رسانند چون سخن و عمل در یک مسیر گام برنمی دارند و لهذا بعضی مواقع این سخنان مقدس و ذیقیمت مورد تمسخر و استهزاء نیز واقع می شوند .

  

همیشه می گویند " معلمی شغل انبیاء است "  این درست است اما به این جمله تنها نمی توان اکتفا کرد و دل را به آن خوش نمود. این جمله نباید همچون پتکی برمطالبات به حق این قشر جامعه فرود آید . شاید بتوان جوانترها را با این جمله به آرامش نسبی رساند اما مسن ترها که با کوله باری از مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می کنند را نمی توان به سادگی قانع کرد چرا که فرزندانشان راهی دانشگاه و خانه بخت هستند و هزینه آنها باید تأمین شود .

همیشه مسؤولین درروز وهفته معلم داد سخن را-الحق و الانصاف - داده اند اما در عمل دریغ از یک دهم بلکه یک صدم آن سخنان وبیانات گهربار.

 

آیا تاکنون دیده شده که  بیمارستان و دکتر ، شهرداری و آب و برق و گاز و مخابرات ، پمپ بنزین ، راننده تاکسی و مغازه دارو .... در برخورد با معلم سراغی از این سخنان گهربار را بگیرند ؟  پس باید فکری به حال و روز و وضعیت معیشتی معلم کرد.

 بیاییم  یا آن سخنان را ببوسیم و کنار بگذاریم و معلمین را به حال خود رها کنیم و یا در عمل – نه در سخن-  چاره ای بیندیشیم .         

 

 

                                           به امید اینچنین روزی

 

.

[ دوشنبه ۱۳۸۸/۰۲/۱۴ ] [ 0:44 ] [ حمید سالم پور ]

انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طی دعوتنامه ای که از طرف فرمانداری به شورا ارسال شده بود زمان انتخابات هیأت ریئسه شورا سه شنبه مورخ 8/2/88 رأس ساعت 11 در محل فرمانداری مشخص شده بود .

 در صحن شورا صحبت شد که برگزاری انتخابات شورا درمحل شورا باشد .

-آقای چهارلنگی روز سه شنبه صبح  sms فرستاد " با توجه به اینکه فرماندار درشهرستان نیست جلسه به چهار شنبه 9/2/88 ساعت 18منتقل شد. "

راس ساعت مذکور به شورا رفتم ولی فقط آقای دهدار بود  زیرا بقیه اعضا به تالار معلم جهت شرکت درجلسه ساعت 30/15به مناسبت سالگرد تاسیس شورا رفته بودند ومتأسفانه  بعد از آن جلسه ، یکی به بهانه داشتن مهمان ودیگری به بهانه سردرد وخستگی ودیگری  به بهانه  گتوند رفتن پراکنده شدند ودر نهایت تنها رسولی وچهارلنگی به شورا آمدند.

بدین ترتیب برای بار دوم انتخابات به هم خورد و به روز شنبه مورخ 12/2/88  ساعت 18موکول شد .

امروز شنبه 12/2/88 رأس ساعت 18 به شورا رفتم دیدم که رسولی حاضر بود پس از دقایقی آدامون و سپس چهارلنگی و محمودی نیزآمدند.

وقتی وارد صحن شورا شدیم آقای چهار لنگی طرف صندلی همیشگی خود رفت سپس گفت: " نه دیگر نمی توانم روی این صندلی بنشینم چون 3روز ازمدت ریاستم گذشته است "  وسپس جای آقای دهدار- که هنوز نیامده بود -  نشست با آمدن آقای دهدار آقای جهارلنگی سر جای همیشگی خود نشست . پس از آن بهداروند هم حضور پیدا کرد و به این شکل اعضا همگی حاضر شدند .

 

جلسه رسمیت پیدا کرد و باصلوات آغاز شد .سپس آقای چهارلنگی روزمعلم وشهادت استاد مطهری را گرامی داشته وانتخاب هیأت رئیسه را مطرح نمودند و اشاره کردند :

"  2سال سریع گذشت وخوشا به حال  آنانی که عاقبت به خیر باشند  والعاقبه للمتقین .این دوسال شادی ها وتلخی هایی هم داشت .مدیریت شورا سخت است  وبربنده خیلی سخت گذشت مدیریت هم تعامل داخلی شورا رامی طلبد که با اعضا تعامل خوبی باید داشته باشیم وهم تعامل خوب با بیرون شورا یعنی رئیس جایگاه شورا را خوب جلوه دهد ومن دراین کار کم نگذاشتم . شاید اگر بگویم ازاجرم کاسته شود ولی گاهی صبح که بلند می شدم 11-12شب به منزل می رفتم .

خیلی برعلیه بنده صحبتها شد من می گفتم خیلی توجه نمی کنم که کدام روزنامه و کدام سایت علیه من مطلب نوشته زیرا از حرکتم کاسته می شد حرکتم که روبه جلواست کند می شد.

هیچ از انتقاد هم ناراحت نمی شدم معتقدم اگر انتقاد سازنده باشد مفید است . دوست داشتم منتقدینی داشته باشم تا از انتقاداتی که برایم مفید بود استفاده کنم .

موضوع دیگروقت گذاشتن برای این کاراست .  من خودم را برای این کار وقف کردم خدارا شکر امروز احساس میکنم درحرکتم - اگر هم که ضعیف بود -  توانایی و ظرفیتم بیش از این نبود نه این که می توانستم وانجام ندادم .

گله کوچک از دوستان هم دارم و آن این است که کاررا روی دوش یک نفر نیندازیم .

اگرمن درآموزش وپرورش دوروز می رفتم ولو مربی تربیتی می شدم درآمدم بیشتر از شورا بود.

کار شورا خیلی سخت است چون کار شورا برای مردم وبرای مسؤولین هم مشخص نشده حتی شهرداری که انتخاب می کنیم هنوز جایگاه شورا را نمی داند.

من نمی توانستم جایی بروم و چیزی را قبول کنم  در حالی که دوستان شورا قبول نداشته باشند. حتی آقای قوچانی به من گفت تو برای هیچ کاری نمی توانی تصمیم بگیری . گفتم من فقط رابط شورا هستم تصمیم گیرنده شورا است.

من خیلی کوچکتر از شما سروران هستم اگر عصبانی شدم یا صدایم را بلند کردم عذر می خواهم . حلالم کنید .

بنده استعفا دادم  با توجه اتمام دوره 2 ساله و احترامی که برای شما قائل هستم  وظیفه بود این کارراکنم  تاشما با فراغت بال بیشتر شخصی دیگر را انتخاب کنید. در پایان استعفانامه ام را می خوانم .

خدا عزت داده است مردم مرا می شناسند. نمی خواهم بگویم ولی بگذارید بگویم من به ریاست شورا عزت دادم نه اینکه ریاست شورا به من عزت داده است . و اگر امروز رئیس شورا نباشم چیزی از عزتم کم نمی شود . "

 

 

 

سپس بنده گفتم با توجه به مطالبی که آقای چهارلنگی گفتند و با توجه به این نظریه که در آینده ممکن است از در و دیوارصدای افراد را استخراج کنند بنابراین من هم باید مطالبی بگویم تا اگر صدای آقای چهارلنگی استخراج شد صدای من نیز استخراج شود .

از هیأت رئیسه و شخص رئیس بابت زحماتی که کشیده و وقتی که برای کارها گذاشته اند تشکرمی کنم . اما لازم است نکاتی را متذکر شوم  :

استعفانامه آقای چهارلنگی وجاهت قانونی ندارد زیرا 2 سال ریاست ایشان تمام شده است  ایشان اگر می خواست استعفا بدهد لازم بود چند ماه پیش این کار را انجام می داد نه الآن .

همچنین به نظرم رئیس شورا در پاره ای موارد ضعیف عمل کرده زیرا در مواردی به انتقادهای دوستان توجه نکرده و بعضا بدون هماهنگی با اعضا تکروی هایی داشته و بدون مشورت کار نموده است و در بعضی جلسات طوری سخن گفته که شنونده تصور کرده ایشان همه کاره شورا است.

اینکه چه کسی رئیس باشد مهم نیست بنده در طی این 2 سال بارها با آقای چهارلنگی در باره همین مسائل در صحن علنی شورا بحث کردم واز این رفتارانتقاد نمودم زیرا معتقدم رئیس شورا فقط هماهنگ کننده است وقدرتش بیش از قدرت یک عضو نیست وهمانند رئیس یک اداره که " ریاست  " می کند و حرف اول و آخر را می زند  نیست . رئیس شورا نتوانست جایگاه شورا را برای دیگران خصوصا ادارات جا بیندازد .

به همین جهت رئیس جدید – هر کس باشد - نباید رفتار فوق را به نمایش بگذارد و باید از ساحت شورا دفاع کند بطوریکه جایگاه آن برای رؤسای ادارات در جلسات اداری تبیین شود و از فرمانداری و ادارات خواسته شود نامه ها را با عنوان "  شورای شهر "  ارسال کنند .

در ضمن از دوستان شورا درخواست می کنم که در مراجعات مردم به شورا به زبان فارسی و نه با لهجه خاصی سخن گفته شود .

 متأسفانه این سخن بنده به کام بعضی از دوستان خوش نیامد و با ذکر " لزوم حفظ فرهنگمان "  درخواست بنده مورد تأیید واقع نشد .

 

 سپس دیگر دوستان شورا هم به نکاتی از قبیل : لزوم همبستگی بیشتر اعضا با هم ، شورای شهر بودن و نه شورای شهرداری بودنمان ، لزوم عملگرا شدن شورا ، عدم تحقق وعده های تبلیغاتی شورا  اشاره نمودند .

 

و در پایان هیأت رئیسه سنی آقای محمودی  و منشی او آقای بهداروند مشخص شدند .

نوبت به کاندیداهای ریاست رسید . وقتی ازآقای چهارلنگی سؤال شد که آیا برای ریاست کاندید نمی شوید ؟ ایشان در جواب گفتند : من 2 سال پیش هم کاندید نشدم  دوستان مرا کاندید کردند و الآن هم اگردوستان مایل باشند در خدمتشان باشم با این شرط هستم که دوستان 6 رأیشان را به من دهند در غیر اینصورت اگر 1 نفر هم به من رأی ندهد کاندید نمی شوم . به این ترتیب ایشان از کاندیدایی کنار رفتند .

سپس بنده نام آقای رسولی را برای کاندیداتوری ریاست شورا اعلام کردم .

آقای بهداروند گفت : اگر آقای چهارلنگی کاندید نشود من کاندید می شوم .

 

پس ازآن انتخابات بین آقایان رسولی و بهداروند برگزار شد وآقای رسولی 5 رأی و آقای بهداروند 2 رأی آوردند .

سپش نوبت به نائب رئیسی رسید و بنده آقای دهدار را معرفی کردم . پس از آن آقای بهداروند هم خود را برای این منصب کاندید نمود . رأی گیری انجام شد و آقای بهداروند 4 رأی و آقای دهدار 3 رأی آورد .

 

پس از آن نوبت به انتخاب خزانه دار شورا رسید که یک کاندید (آقای محمودی) داشت و با نظر مثبت همه اعضا انتخاب شد .

 

و بدین ترتیب آقای رسولی به عنوان رئیس شورا  و آقای بهداروند به عنوان نائب رئیس و آقای محمودی به عنوان خزانه دار به مدت ۱ سال انتخاب شدند .

[ یکشنبه ۱۳۸۸/۰۲/۱۳ ] [ 2:11 ] [ حمید سالم پور ]

جلسه شورا  دوشنبه 7/2/88 ساعت  18 

 

این جلسه اختصاص به همشهریان محترم داشت :

1-    آقای سلطانی (پیمانکار شهر بازی پارک بعثت):

شورا از دی ماه سال گذشته مزایده این کار را مصوب نمود و با توجه به اینکه ایشان از سابق در این محل مشغول بوده لذا مراجعات زیادی به شهرداری نموده تا از این مزایده بی خبر نماند . متأسفانه تاکنون شهرداری مزایده را برگزار نکرده است . ظاهرا در این زمینه دفتر حقوقی اشکالاتی را مطرح نموده است .

لازم به ذکر است بعضی از اعضای شورا ازعملکرد حقوقی شهرداری  با توجه به اظهار ناراحتی بعضی از همشهریان در اینگونه موارد راضی نیستند .

 

2-    آقای منصور کفشدوز :

حکم قطعی خلع ید شهرداری از ملک ایشان  (کنار پل حاج خدایی) و برگ اجرای احکام به شهرداری ابلاغ شده و تا تاریخ 17/2/88 نامبرده به شهرداری مهلت داده است که شهرداری- با دادن پول یا ملک معوض -  رضایتش راجلب کند .

 

3-    آقای باقری (پیمانکار حمل آسفالت و خاک و شن ) :

ایشان از دو و سال نیم پیش با شهرداری در زمینه حمل آسفالت و خاک (برای فضای سبز) و شن همکاری داشته و حدود 200 میلیون تومان از شهرداری طلب دارد . و تاکنون شهرداری پولش را نداده است .

 

4-    قصابهای شهرستان :

تعدادی از قصابهای شهرستان به اضافه شدن عوارض بر کشتار اعتراض داشتند .

شهرداری بابت ذبح یک رأس گوسفند عوارض می گیرد این عوارض درسال 86 حدود 600 نومان و در سال 87 به 920 تومان و در سال 88 به 1620 تومان رسید که افزایش چشمگیری داشته و باعث اعتراض این قشر جامعه شده است .

لازم به ذکر است که این عزیزان عوارض شهرهای مجاور در سال جاری را همراه خود داشته اند مثلا اندیمشک 480 تومان و اهواز 520 تومان و  دزفول 550 تومان  می باشد.

 

[ سه شنبه ۱۳۸۸/۰۲/۰۸ ] [ 18:1 ] [ حمید سالم پور ]

وضعیت بهداشت شوشتر در دیدار با دکتر غلامی

(شنبه مورخ 5/2/88 ساعت 18 )

 

یکی از وظایف شورای شهر نشست با مسؤولین ادارات و انتقال سخنان و مشکلات مردم به آنان و همچنین شنیدن

محدودیتهای ادارات می باشد ودراین زمینه هرجا حضورمسؤول اداره ای را برای دادن گزارش لازم بداند    مسؤول مربوطه حاضر می شود .

 متأسفانه شورا تاکنون در این مورد ضعیف عمل کرده بطوریکه خیلی از ادارات و مسؤولین از این فرایند مطلع نیستند .

در هر صورت تاکنون مدعوین شورا ، بسیار کم بوده اند .

ولی در این جلسه آقای دکتر غلامی رئیس شبکه بهداشت شوشتر مدعو بود و ایشان ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای خود به سؤالات اعضای شورا پاسخ دادند که به نوبه خود از ایشان تشکر می نمایم .

 

بخشی از گزارش ایشان (فعالیت ایشان ازبهمن 86 تاکنون) :

ما با 900 نفر پرسنل در شهر و روستا بعد از آموزش و پرورش بیشترین تعداد پرسنل را داریم . که این افراد از متخصص سطح بالا تا بی سواد را در بر می گیرد.

 

شوشترو روستاهای آن دارای جمعیت 203 هزار نفر (بدون گتوند) است ولی ما از نظر درمان به بیش از 400 هزار نفر خدمات می دهیم زیرا مراجعه کنندگانی از گتوند و لالی و مسجدسلیمان و جاهای دیگر نیز داریم . این در حالی است که بیمارستانهای شوشتر فقط برای اهالی شوشتر دیده شده اند

 

ما با راه اندازی بخش نوزادان ، اعزام آنان را به شهرهای مجاور مثل اهواز کم کردیم و بدین صورت آمار مرگ و میر را کاهش دادیم و کاری کردیم که مادر در شوشتر و نوزاد در اهواز نباشد تا خانواده مبتلای بیمارستانهای دو شهر نباشند.

 

انتقال خون را در شوشتر راه اندازی نمودیم .

 

بیمارستان خا تم الانبیاء 98 تخته خوابه است .ما در شوشتر به دنبال دو چیز کلان بودیم : یکی مجوز بیمارستان 200 تخته خوابه مجهزدر شوشتر به جای خاتم الانبیاء و دیگری دانشکده پیراپزشکی  پرستاری . که در سفرسفر دوم رئیس جمهور به خوزستان مصوب شد .

 

سه آمبولانس مجهز را اجاره کردیم (ماهیانه هر کدام 2 میلیون تومان)

 

برای شوشترنو و فرهنگ شهرپایگاه دوم فوریتهای پزشکی 115 مصوب شد که ان شاء الله در سال 88 استارت زده می شود.

 

ان شاء الله پایین بیمارستان الهادی را را ماه آینده استارت ساختمان سازیش را می زنیم (نقشه اش تهیه شده ) و بخش های تالاسمی وآزمایشگاه و سیستم پرستاری و زایمان به قسمت پایین منتقل می شود .

 

بیمارستان الهادی کاملا رنگ آمیزی شده و سیستم روشنایی آن را لامپ کم مصرف کردیم . در اتاقها و بخش و سالن کولر دو تکه بکار بردیم .

 

شش واحد منزل مسکونی برای متخصصین با تجهیزات مورد نیاز در بیمارستان الهادی آماده نمودیم .

 

2 میلیارد تومان اضافه بر بودجه 200 میلیون تومانی بهداشت و درمان شوشتر در سال 87  گرفتیم .

 

مقدمات کار برای جدا کردن بخش جراحی زنان و مردان در بیمارستان خاتم الانبیاء را انجام دادیم .

 

همزمان 11 چراغ اتاق عمل سیالتیک عوض کردیم .

 

شیرهای اتاق عمل را تمام اتوماتیک کردیم  تا دست جراج یا کمک جراح به چیزی نخورد و بدین ترتیب آلایندگی  پایین بیاید.

 

یک اتاق عمل جدید علاوه بر اتاق عمل قدیمی اضافه نمودیم . ( اتاق جدید شامل 4 اتاق است )

 

 

شکوه های ایشان :

1- مدیر بیمارستان خاتم بازنشست شده کسی حاضر به پذیرفتن این مسؤولیت نیست شاید هم حق داشته باشند زیرا از نظر حقوقی به صرفه نخواهد بود . حقوق پزشک جوان تازه کار شاغل در روستا  شاید دو برابر حقوق من باشد . بنابراین کسی حاضر به قبول این مسؤولیت نیست .

 

2- کارانه پزشکها را از تیرماه سال گذشته ندادیم زیرا نخواستیم فشار به اقشار کم در آمد مردم باشد . حدود یک میلیارد و 600 میلیون تومان بدهی داریم .

قبض برق را پرداخت نکردیم اداره برق ، برق اتاقم را قطع کرد . تلفن اتاقم نیز به همین منوال قطع شد.

 

3- ما متولی بهداشت هستیم نه مجری آن . 25 در صد کار با ما است و بقیه ادارات و ارگانها از قبیل شهرداری ، آب و فاضلاب و راهنمایی و رانندگی و ....... نیز در این امر دخیل هستند .

 تصادف رخ می دهد این مربوط به بخش ترافیک می شود. کسی را برق می گیرد ، در رودخانه غرق می شود ، موتور سواری تک چرخ زده  ما ناچار شدیم کلیه اش را در آوردیم . سگهای ولگرد را در سطح شهر داریم . غیر استاندارد بودن جداول سطح شهر ، وجود دکه های تغذیه فروشی  اینها از معضلات هستند .

 

هر چیزی که سلامت مردم را تهدید می کند باید جلویش را گرفت  بنابراین  دادن هر گونه مجوز به دکه ها ممنوع می باشد زیرا  این دکه ها همه اش فلزی است کیک و نوشابه و مواد فاسد شدنی در آنها گذاشته می شود . فروشنده  ظهرهنگام  و در اوج گرمای تابستان درش را می بندد  و کولر هم که کار نمی کند . سر این مواد غذایی چه می آید . بعداز ظهر هم  این مواد را به دست مشتری می دهد . احیانا دستهای فروشنده آلوده است دستشویی هم در دکه وجود ندارد با این دست آلوده مواد غذایی  را می گیرد . این فروشنده کارت تندرستی هم ندارد .

 باید ارگانهای مربوطه این مشکلات را حل کنند .

 

در روستاها از 650 مورد 155 مورد باکتری لوژی مشاهده شده  در حالیکه در شهر فقط 1 مورد مثبت  بود .

 

 

 

پس از آن اعضای شورا سؤالات و ابهامات خود را مطرح نمودند و ایشان پاسخ دادند از جمله اشاره شد به :

 

1- اظهار نگرانی تعدادی از پزشکها به جهت عدم احساس امنیت در برابر بعضی از همراهان بیماران . زیرا دو نفر از پزشکها در دو حادثه مختلف از جانب این همراهان مورد ضرب و شتم واقع شدند .

این حوادث بسیار تلخ است زیرا پزشکی که در حال خدمت است هیچ مجوزی برای عدم رعایت احترامش وجود ندارد و هیچ منطقی این را نمی پذیرد  .

 

 2- از سال 78 بخشنامه ای آمده  مبنی براینکه در هر کشیک دو نفر پزشک باید مستقر باشند ولی عملا خیلی به این بخشنامه عمل نشده و پزشکان نگران این وضعیت هستند .

 

3- از تیرماه سال 87 کارانه پزشکان (50 درصد در آمد بیمارستان) پرداخت نشده است و اکثر پزشکان از این موضوع ناراضی هستند .

 

4- عدم نظارت کافی بر شیرینی فروشی ها و تغذیه فروشی ها . زیرا مشاهده می شود بدون دستکش و احیانا شیرینی را با دست آلوده  می گیرند .

 

5- متأسفانه در آزمایشگاه عدم اعتیاد درمانگاه روبروی عباسیه ، شخص باید پشت به قبله بایستد و این مورد از نظر شرعی ایراد دارد که از چند ماه پیش به ایشان تذکر داده شد .

 

 

 

 

[ سه شنبه ۱۳۸۸/۰۲/۰۸ ] [ 17:57 ] [ حمید سالم پور ]

جلسه شورا  چهارشنبه  مورخ ۲/۲/۸۸ ساعت ۱۸

در این جلسه مطالب زیر مطرح شد :

1- کشتارگاه:  در این مکان روستایی بنام بورکی بوده که سیل سال 57 آنرا خراب کرد.  دولت به اهالی آن روستا درگلالک فعلی امکانات خانه سازی را داد .

اکنون که شهرداری قصد محوطه سازی و دیوار کشی برای کشتارگاه را دارد تا این پروژه کامل شود تعدادی از مردم مانع شده اند .

لازم به ذکر است که سال 71 – 72 جلسه ای در فرمانداری جهت مکان یابی مناسب برای کشتارگاه تشکیل می شود و در صورتجلسه مکان آن همین مکان فعلی تصویب میی شود . ظاهرا اکنون آن صورتجلسه نیست. شهرداری در این خصوص از فرمانداری استعلام کرد و فرمانداری نامه نوشت که به اهالی آن روستا زمین داده شده  و اکنون زمین متعلق به کشتارگاه است  .

در حال حاضر این پرونده در دادگاه است و افراد شاکی حدود 40 نفر هستند که همان 40 خانه آن روستا می باشند.

در ضمن استانداری اعلام کرد که باید هر چه زودتر این پروژه تکمیل شود .

 

2-  ماشین های خاک کش اطراف میدان 17شهریور و در ابتدای بلوار شهید شرافت مطرح شد که جلوه خوبی را برای مرکز شهر ایجاد نکرده و باید از این مکان به مکان دیگری منتقل شوند .

 

3- مسئله تعدیل نیرو : از یکی دو روز پیش که این موضوع اجرا شده باعث ایجاد اصطکاک و تنش - بعلت درخواست ابقای یکی دو نفر - همراه شد .

شورا از شهرداری خواست که هیچ نیرویی از نیروهای پیمانکار در بخش های ستادی نماند و در این راستا به مفاد بخشنامه عمل شود تا بوی هیچگونه تبعیضی به مشام نرسد .

 

4- یکی از شهروندان مشکل زمین طرح سبدی  واقع در دروازه که قبلا جایگاه توزیع گاز بود را  مطرح نمود .

تعدادی از اعضای شورا بعد از جلسه از آن محل بازدید کرده که طبق گفته اهالی آنجا از سه دهه پیش اینجا دره بوده و آنها آنرا پر کرده اند و نمی تواند در ملکیت شخصی باشد  .

لازم به ذکر است شخصی به نام رحیم پور مدعی است که این زمین متعلق به ایشان است . در ضمن کاربری آن فضای سبز است . قرار شد شهرداری در خصوص مالکیت آن از ثبت استعلام کند.

 

5- بودجه : پس از چندین جلسه بودجه شهرداری با 224 پروژه و به مبلغ 000/000/020/51 ریال بسته شد که جزئیات بیشتر آنرا خواهم آورد . لازم به ذکر است که اطلاعات مقدماتی این کار توسط مهندس محمد نجار زاده که پرسنل شهرداری است تهیه شده که زحمات ایشان در این زمینه قابل تقدیر است .

 

 

 

 

 

6- ایستگاه شهرک شهید شرافت ،روستای  کوله جاز ، سردار آباد وآبگرمک از خیابان امام غربی کتار تعاونی مصرفی فرهنگیان به روبروی استادیوم تختی  منتقل شد. این موضوع در تاریخ 24/1/88 در کمیته انضباطی حمل ونقل درون شهری تصویب شد و2  روز پیش عملا این کار صورت پذیرفت .

از مدتها پیش اهالی ساکن در خیابان امام (غربی) بارها از وضعیت نابهنجار مینی بوسها و شخصی های مستقر در مکان اظهار شکایت نموده بودند .

(اعضای  این کمیته : نماینده شورا بعنوان مسؤول کمیته(آقای بهداروند) ، رئیس راهنمایی و رانندگی  ، معاون اماکن ، رئیس تاکسیرانی، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی  )

 

7- همچنین این کمیته مصوب نمود که  سه چرخه ها (سه قل ها) از سطح شهر جمع آوری و به پشت دارو خانه سید عطار منتقل شوند  و ایستگاه وانتهای سطح شهر  به کنار پل علامه شیخ منتقل شود.

 

8- نامه به مدیر کل میراث:

با توجه به اینکه شهرستان شوشتر از میراث باستانی زیاد بهره مند بوده ودر نتیجه مسافر پذیر بودن این شهرستان وآمدن گردشگران وجهانگردان ایرانی و غیر ایرانی می طلبد جهت احداث چند مجتمع رفاهی در ورودی اهواز - شوشتر  و  دزفول -  شوشتر اقدام شود .

 

9-  مصوب شد که پارکینگ پارک بعثت برای راه اندازی به مزایده گذاشته شود .

 

10- در خواست یکی از آقایان آدامون جهت دایر کردن مرکز معاینه فنی مطرح و تصویب شد .

[ یکشنبه ۱۳۸۸/۰۲/۰۶ ] [ 23:30 ] [ حمید سالم پور ]

جلسه شورا ساعت 30/17 دوشنبه مورخ 31/1/88

دراین جلسه ، رئیس شورا حضور نداشتند و این به نوبه خود جالب بوده است و به عبارتی  یکی از جلسات کم نظیر بود زیرا متأسفانه در شورای ما معمول و مرسوم شده است که در جلسات حتما رئیس شورا باید باشد و این فرصت ، خیلی به نائب رئیس داده نشده که ریاست جلسه را به عهده بگیرد .

 

این جلسه که به ارباب رجوع اختصاص داشت افراد زیر حضور داشتند و مشکلات خود را مطرح نمودند :

 

1- خانم علی پور:

ایشان دارای مدرک لیسانس حسابداری و حدود یک  سال پیش در شهرداری مشغول بکارشده است .

اظهار می دارد :  امروز به من نامه دادند که روز آخر کارتان است و دیگر سرکار نیایید.

 

به ایشان گفته شد :

موضوع تعدیل نیرو از چند ماه پیش طی بخشنامه استانداری مطرح شده که نباید ازنیروهای پیمانکار در بخش ستادی استفاده شود . این کار شاید بنا به نیاز صورت می گرفته ولی بعد از بخشنامه غیر قانونی تلقی می شود .  

 

2- آقای گودرز تقی پور بیرگانی :

شورا قبلا با توجه به گزارش شهرداری  در خصوص واگذاری مقدار 95/18 مترمربع زمین انحرافی به نامبرده  موافقت کرده ولی اکنون شهرداری مساحت واقعی را  91/24 متر اعلام کرده است.

 

به نظر می رسد باید بررسی شود که کارشناس شهرداری چگونه بار اول آن را 95/18و بار دوم 91/24 اعلام کرده است .

 

3- آقای افتخاری :

ایشان مدعی است در نزدیکی کشتارگاه  زمینی به مساحت 3000 متر که سابقا کوره آجر پزی بوده  و اکنون فضای سبز و محل ورزش رزمی است و همچنین خیابان آن منطقه ، متعلق به وی می باشد .

 

به همین جهت از زمان آقای مریدی (شهرداروقت ) موضوع را دنبال کرده و در مراجع قانونی شکایت نموده و دادگاه ملکیت ایشان را به رسمیت شناخته است .

 

4- آقای جلیلی:

نماینده تشکل نخبگان است برای بار دوم مراجعه کرده و تقاضای کمک مالی به این مرکز را نمود  تا جوانان فعال و با انگیزه بتوانند به فعالیتهای علمی خود ادامه دهند .

ایشان می گوید : با مسئولین مختلف از جمله رئیس جمهورو استاندار و.... دیدار داشتیم و همه قول کمک زبانی را دادند ولی عملاً کمک چندانی نشده است .

 

بطور قطع و یقین می طلبد که سران دولتی بودجه ای خاص برای اینگونه جوانان مستعد و با انگیزه اختصاص دهند تا شاهد فرار مغزها به خارج از شهر و استان و کشورنباشیم  .

 

5- آقای کجباف :

ایشان می گوید : با اهالی کوچه شهید کجباف خیابان امام شرقی برای تعریض سخن گفتم و قبول کردند که از دو طرف تعریض شود نامه امضای 14 مالک همراه ایشان بود .

 

6- آقای کاظمی:

ایشان از ساکنان کوی تل هوا روبروی پارک شهید مطهری است  که به مشکل عبور و مرور کوچه  اشاره کرد و خواستار حل مشکل شد.

 

به ایشان گفته شد که : امسال(سال 88) این کوچه که بنام کوچه شهید عشرتی است در بودجه آمده که بهسازی شود

 

7- شهرداری بابت پرداخت حقوق معوقه مشاور جوان فرمانداراز تاریخ 15/۱۰/86 لغایت 17/2/87 به شورا نامه ای ارسال کرد .

 بنده مخالفتم را به جهت عدم اطلاع از فعالیتها و نبود هر گونه گزارش از این موضوع اعلام نمودم.

 

8- موضوع کارخانه آسفالت  را نیز مجددا مطرح نمودم و موضوع فسخ قرارداد - با پیمانکاری که تاکنون یک ریال برای شهرداری سود نداشته – و اعلام مناقصه به تصویب شورا رسید .

 

 

 

9- موضوع شهردار منتخب (اسمی پور) را مطرح نمودم  و - با اینکه یکی از 4 رأی ایشان متعلق به بنده است – از دوستان خواستم چنانچه تأیید نامبرده از طرف استان  امکان نداشته باشد بیش از این فرصت را از دست ندهیم و به فکر گزینه دیگری باشیم .

 

10- دعوتنامه فرمانداری جهت انتخاب هیات رئیسه جدید  با توجه به اتمام دوران دو ساله هیات رئیسه فعلی برای روز سه شنبه مورخ 8/2/88 به دست اعضا رسید.

[ دوشنبه ۱۳۸۸/۰۱/۳۱ ] [ 23:38 ] [ حمید سالم پور ]

ضعف شدید مسؤولان اجرایی عیان است

امروز به اتفاق دو تن از اعضای شورای شهر (رسولی و بهداروند ) از شهرک ساحلی و خانه سازی بازدید بعمل آوردیم . متآسفانه ضعف شهرداری وبطور مشخص واحد اجرائیات آن و همچنین سایر ادارات و مسؤولین ذی ربط عیان و آشکار است . در این بازدید که بیش از یک ساعت بطول انجامید ساخت و سازهای بی مجوز هر بینده ای را به غم و اندوه می کشاند که چرا اینچنین ؟ آیا مسؤولین اجرایی ذی ربط خوابند یا بیدارند ؟ اگر خوابند چه وقت بیدار می شوند ؟ و اگر بیدارند چرا اقدامی انجام نمی دهند ؟ و اگر موانع و دستهایی در کار است که مانع برخورد می شود چرا آنها را به مردم معرفی نمی کنند ؟

 

 

به نمونه های زیر که با تصویر اماده نموده ام توجه کنید :

1-     اطراف مدرسه مهاجرین باغی احداث شده و دور آن حصاری با فنس کشیده شده است و کنار آن یک منزل مسکونی نیز برای باغبان آن ساخته شده است . گفته می شود این باغ توسط شخصی به نام حسین زاده که تالارش همانجا است احداث گردیده است .

 

 

 

2-      در محوطه شهرک ساحلی و در نزدیکی هتلی که یکی از اعضای شورا در حال ساخت آن است- که آن هم ، محل حرف و حدیث بوده و بنده چند بار در صحن علنی شورا آنرا مطرح نموده ام - خانه ای ساخته شده و اطراف آن عشایر کوچ نشین زیادی چادر زده و منطقه را از حالت شهری به حالت روستایی تبدیل کرده است . گفته می شود آن خانه توسط شخصی به نام شاپور موری و برادارانش ساخته شده و پی کنی هایی نیز در این محوطه در حال احداث بوده و وسایل ساخت و ساز نیز به وفور دیده می شود که گفته می شود این شخص در حال فروش اراضی است .

ظاهرا این منطقه به عنوان منطقه توریستی و گردشگری در نظر گرفته شده است .

 

 

 

      

 

 

3-     جای اسکلت سابق شهرک ساحلی - که اکنون از آن اثری دیده نمی شود وشاید پرونده اش تا حدود زیادی مبهم است – که ظاهرا به عنوان مجتمع فرهنگی دیده شده است ساخت و ساز صورت گرفته است .

 

 

چنانچه مسؤولین محترم دست روی دست بگذارند مطمئن باشند

1- به سرعت فراوان و با شتاب غیر قابل کنترل این محوطه مملو از منازل وساخت و سازهای بی رویه و بی مجوز شده بطوری که طرح جامع شهررا در این منطقه با خطر اجرایی نشدنش مواجه می سازد

2- علاوه بر آن به نوعی مردم را به قانون شکنی و عدم تمکین در برابر مقررات و ضوابط شهرسازی تشویق نموده ایم .

3- همچنین جیب افراد زیادی نیز به این ترتیب پر می شود .

 

لذا از فرماندار محترم به عنوان رئیس شورای تأمین خواهانم

1- جلسات مکرر در راستای حل این مشکل با حضور مسؤولین ذی ربط تشکیل شود و بطور جد موضوع دنبال شود

2- با توجه به اینکه سازندگان بی مجوز برای فرار از قانون با شتاب فراوان و فقط ظرف چند روز خانه ای احداث می کنند به همین جهت مسؤولین محترم باید با شتابی مضاعف و در راستای تسریع در این کار، کمیته ای تشکیل دهند  و هر روز با سر زدن به این مناطق گزارش تهیه نموده و هر دو سه روز یکبار به سمع مبارک حضرتعالی و دیگر مسؤولین رسانده شود . تا مبادا روزی – که اگر نشتابیم آن روزچندان دیر به نظر نمی رسد – از عدم اهتمام به این مهم پشیمان شویم .  

.

  

 

[ پنجشنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۷ ] [ 16:54 ] [ حمید سالم پور ]

جلسه شورا  چهارشنبه 27/1/88 ساعت 18

 

1-     آقای ساداتی در خصوص قرارداد با شهرداری در باره معاینه فنی خودروها مراجعه کرده و اشاره کرد که دایره حقوقی شهرداری نسبت به دو بند آن اشکال کرده و خواستار رفع این مشکل گشت.

2-     یکی از پرسنل شهرداری (مهندس آشتاب ) زحمت کشیده و برای شهرداری شوشتر که تاکنون " آرم " خاصی نداشته " آرم " زیر را طراحی کرد.

بنده و دیگر اعضای شورا ضمن تقدیر و تشکر از روحیه ایشان پیشنهاد دادند که با توجه به مهمترین مشخصه شوشتر که " آبشارها " هستند این پدیده خدادادی به شکل آرم طراحی شود تا نمادی از این شهر باستانی باشد و به این ترتیب این اثر تاریخی به دیگر شهرها معرفی گردد .

۳- بودجه جدید سال 88 شهرداری که طی چند جلسه بررسی شده بود و جرح و تعیلهای ابتدایی در آن صورت گرفته شد پس از جمع مبالغ حدودا 4 برابر افزایش پیدا کرده است و به مجموع 000/000/000/132 ریال رسیده این در حالی است که نظر شورا بر نصف مبلغ فوق است  .

پروژه های  عمرانی نواحی مختلف به تفکیک به شرح ذیل می باشد:

 

پروژه های  عمرانی ناحیه 1 :  000/000/203/7 ریال

پروژه های  عمرانی ناحیه 2 : 000/000/695/11 ریال

پروژه های  عمرانی ناحیه 3 : 000/000/739/22 ریال

پروژه های  عمرانی مناطق عمومی : 000/000/275/90 ریال

 

البته اعتراضی که در جلسات پیش به عدم تعادل در اعتبار در نظر گرفته شده برای ناحیه 1 همچنان به قوت خود باقی است .

شورا اکنون دو کار را باید انجام دهد :

1-     نصف مبالغ بالا را باید کم کند .

2-     تعادلی در اعتبارات نواحی خصوصا ناحیه 1 که کمتر از همه به آن پرداخته شده است ایجاد نماید .

 

 

 

 

 

[ پنجشنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۷ ] [ 16:13 ] [ حمید سالم پور ]

جوابیه فرماندری

 در پی نامه ای که چندی پیش در وبلاگم ناظر بر"  ساخت و ساز بی رویه و بی مجوز " نوشته و به شکل فاکس به رئیس شورای تأمین و چند جای دیگر فرستادم  جوابیه ای از طرف فرماندار محترم رسیده که عینا آنرا در ذیل آورده ام .

ضمن تشکر ازایشان که جواب دادند - و البته انتظار ما و همه شهروندان هم غیر از این نیست – لذا می طلبد  مسؤولین با الگو گرفتن از فرماندار محترم به نامه های ما و تک تک شهروندان – که به حق ولی نعمت ما هستند -  جواب دهند تا ان شاءالله کم کم این سنت حسنه بیش از پیش رسم شود . هر چند متأسفانه بعضی از ادارات و سازمانها به این سنت یا بهتر است بگویم به این " وظیفه " عمل نمی کنند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ پنجشنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۷ ] [ 16:8 ] [ حمید سالم پور ]

جلسه شورا دوشنبه 24/1/88  ساعت 18

 این جلسه که عنوانش ملاقات با مردم است افراد ذیل مراجعه نمودند :

1- آقای نجار آسیابانی :

در خصوص عقب نشینی ملک او به مجموع 18/15مترمربع اعتراض داشت وموافق80/9مترمربع است .

ضمنا ملک نامبرده از نظرطرح جامع فاقد عقب نشینی است ولی معبر حسب نظریه روان سازی نیاز به عقب نشینی دارد.

2- آقای محمد ابریشکار:

به گفته خودش : سال1332شهردارشوشتر شد زمان معاونت وشهرداری ایشان اولین آسفالت و اولین فاضلاب شهر احداث شده است . ایشان معاون شهرداروسپس دومین شهردارمنتخب انجمن شهرشوشتر شد(اولین شهردارآقای مرعشی بود)

ایشان اکنون آمده تا درمانگاه درشهرشوشتر احداث نماید وابراز می کند که اینگونه پروژه ها را  در شهرهای شوشتر، خرمشهر،اهوازو دزفول دنبال می کند .

 

3- مبلغ 000/000/000/2ریال وام برای خرید ماشین آلات وتجهیزات تفکیک  زباله ازمبدأ تصویب شد .

 

4- آقای خواجوی که روحانی وامام جماعت مسجد ولی عصر(جاده صاحب الزمان)است . ایشان خواستار کمک و مساعدت جهت احداث زینبیه اطراف مسجد شده است زیرا به گفته ایشان برای خواهران مکانی جهت نماز و کارهای فرهنگی نیست و آنان از مکان کوجکی برخوردارند واین جوابگو نیست.

درخواست مشخص ایشان اعطای زمینی یرای این موضوع است حتی اگر در آن زمین دور باشد مشکلی نیست و می توان آن را فروخت واطراف مسجد برای احداث زینبیه اقدام کرد.  زیرا مردم آن جا از نظرتوان مالی قادر به این کار نیستند .

 

لازم به ذکر است که از ایشان رفتار خوبی را دیدیم و آن این بود وقتی ووارد صحن شورا شد و دید افرادی قبل از ایشان آمده و نوبت گرفتند به بیرون از صحن شورا رفت و منتظر نوبت خود شد که به نوبه خود از این رفتار اظهار تشکرنموده و امیدوارم دیگرعزیزان نیز در اینگونه موارد به همین منوال  رفتار نمایند .

 

5- آقای سیدالی (یکی از رانندگان تاکسی) مشکلات تاکسی رانی را مطرح کرد:

الف - موانعی که درسطح شهر هستند فنر ماشین را خراب می کنند زیرا بزرک وغیراستاندارد هستند. همچنین برای زنان باردار و بیماران و پیرمردان و پیرزنان نیز مضر هستند .

لازم به ذکر است که شورای سوم از شهرداری خواست تا بسیاری از این موانع را برطرف نماید و این کار تا حدود زیادی صورت گرفته است .

ب- راهنمایی ورانندگی خیلی جریمه می کند یعنی تاکسی تا نیش ترمزی بکند جریمه می شود بطوری که یکی ازتاکسی رانان 3جریمه رانشان داد.

 

6- آقای سرلک(معاون مالی ) بخشنامه ای به تاریخ 11/12/87  را به شورا  آورد. در یکی از بندها به طرح تعدیل نیروها اشاره شده است که از بکارگیری نیروی تحت پوشش پیمانکار درمشاغل اداری و حساس جلوگیری شود .

طبق این بخشنامه افرادی که دربخش ستادی واداری هستند باید اخراج شوند.

 

7-  بنده مسئله سی ان جی را مطرح کردم که متأسفانه کارگران آنجا ، ما بقی پول رانندگان که تا 80 تومان بوده را به بهانه عدم وجود پول خرد نمی دهند.در همین راستا و در جهت احقاق حقوق شهروندان ، شورا با نوشتن نامه ای به شهرداری  خواستار برخورد با این تخلفات شد.

 

 

 

[ پنجشنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۷ ] [ 16:4 ] [ حمید سالم پور ]

 

جلسه فرمانداری یکشنبه ساعت 21 مورخ 23/1/88

این جلسه با حضور فرماندار و اعضای شورای شهر و سرپرست فرمانداری و مسؤولین آب و برق و مسکن شوشتر برگزار شد .

 

ابتدا شهرداری در باره برق پارکها اشاره کرد به اینکه فتوسل (تایمر روشن و خاموش کردن لامپها بطور اتوماتیک ) به مرور زمان نیست می شود و نمی دانیم آیا پرسنل سازمان آنها را می برند یا کسان دیگری . و این باعث می شود روشن کردن لامپ ها به شکل دستی صورت گیرد . همچنین نور پارکها از کیفیت خوبی برخوردار نیست .

آقای غضنفری مسؤول برق شوشتر گفت : نیروی های ما فتوسل ها را نمی برند. در ضمن باید در پارکها از لامپهای کم مصرف استفاده شود .

همچنین برای جدول کاری خیابان طالقانی قرار شد عقب نشینی پایه های برق کنار مخابرات تا سرنبش چهار راه رجایی اجرا شود مشروط بر اینکه فرماندار با سازمان برق استان صحبت کند واعتباری برای این کار بگیرد.            

 

بعد از این موضوع ، فرماندار فلسفه تشکیل این جلسه را " بررسی مشکلات شوشتر و پیدا کردن راه حل برای آنها " عنوان کرد و اشاره نمودند که :

 هر تازه واردی که در شوشتر پا می گذارد ابراز می کند که شوشتر هیچ پیشرفتی نسبت به سابق پیدا نکرده است . حتی این شهر برای جذب متخصصین مشکل دارد و این افراد حاضر به حضور در شوشتر نمی شوند .

در زمینه پاکسا زی خیابان ها وکوچه ها باید اقداماتی کرد . اکنون در سطح کوچه و خیابانهای شهر آجر وشن وماسه وخاک رها شده زیاد مشاهده می شود .

ایجاد خیابان جدید بهتر از تعریض خیابان طالقانی است زیرا تملک منازل کم هزینه تر از تملک مغازه ها می باشد .  

چه اشکالی دارد سالی 6خیابان بهسازی شوند مثلا جدولی خراب است درختی خشک شده اصلاح شوند.

 

 

و در پایان جلسه ، موضوعات ذیل مصوب شد :

1- یک سی ان جی  کنار بهشت امام رضا(ع) و یکی دیگردرمسیر ورودی اهواز زده شود که زمین این دو جا توسط شهرداری و مسکن تأمین گردد .

لازم به ذکر است قرار است چیزی نزدیک به 60سی ان جی در سطح استان  خوزستان تأسیس شوند و هزینه تأسیس آنها با استان می باشد که می توان  2 یا بیشترآنها را برای شوشترجذب کرد فقط کافی است زمینشان تأمین شود.

 

 

2- آجر 3سانت کردن بازار روز با هزینه خود بازاری ها و کسبه ( از اول اردیبهشت)

 

3- پیاده رو سازی وکف پوش خیابان طالقانی با مشارکت شهرداری و مغازه داران  (از اول خرداد )

البته می طلبد سر این موضوعات کار دقیق تر و کارشناسی تری صورت پذیرد و با بازرگانی و مجمع صنفی آنان نشستی صورت گیرد. 

 

4- زیبا سازی خیابان شهید رجایی (شرقی و غربی )شامل اصلاح پیاده رو و درختها

 

5- ایجاد میدان در ورودی شوشتر از طرف اهواز (سه راه شلیلی ) که تأمین اعتبار آن توسط کمیته برنامه ریزی خواهد بود .

قرار شد شهرداری نسبت به تهیه طرح این میدان ظرف مدت 25 روز اقدام نماید .

 

6-از طرف شورا به مسئله کم آبی و شور و گل آلود بودن آب مخصوصا در منطقه فرهنگ شهر و کوی نیرو اشاره شد .

آقای نشاطی گفت : آب این دو منطقه از چاههای تراوشی که 15 سال پیش بعنوان آزمایشی و برای 2 سال زده شده بودند تأمین می گردد . پارسال 1 چاه تراوشی دیگری زده شد .

اکنون مخزن 10 هزاری در حال آماده شدن است که در صورت افتتاح شدن ، آب از چاه فلمن شماره2 به این مخزن هدایت می شود.   

پیمانکار قول داده تا آخر اردیبهشت آنرا تحویل دهد .اکنون پل ارتباطیش مانده البته رفتش انجام شده و برگشتش مانده است . اگر این مخزن فعال شود بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد .

 

علت کم فشار بودن آب آن منطقه در چند روز اخیر این است که 6-5 روز پیش یکی از چاهها از مدارآبرسانی شبکه خارج شده و ان شاء الله ظرف یکی دو روز آینده- اگر بارندگی نباشد و آب گل آلود نشود - وارد شبکه می شود .

 

 

[ دوشنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۴ ] [ 1:10 ] [ حمید سالم پور ]

جلسه شورا مورخ شنبه  22/1/88  ساعت 30/15

در این جلسه شهردار منتخب (اسمی پور) و سرپرست شهرداری (رشتی پور)حضور داشتند .

1- این جلسه در ادامه چند جلسه گذشته پیرامون بودجه سال 88 بود . شهرداری شوشتر بودجه عمرانی نواحی مختلف را مشخص کرده که بطور تقریبی :

ناحیه 1 (مرکز شهر):  000/000/500 تومان

ناحیه 2 ( دروازه و جاده صاحب ): 000/000/600 تومان

ناحیه 3 (بعد از پل آزادگان شامل فرهنگ شهر و کوی نیرو و ....) : 000/000/100/1 تومان

پروژه های عمومی :  000/000/400/1  تومان

 

در چند جلسه این بودجه توسط اعضا بررسی شد و جرح و تعدیل هایی در آن بوجود آمد  که مبالغ بالا تغییر کرده اند . همچنین بعضی از اعضای شورا به عدم تعادل در میزان بودجه این نواحی اعتراض داشته زیرا بودجه پیش بینی شده برای ناحیه 3 تقریبا به اندازه بودجه ناحیه 1 و 2 مشخص شده است .مضاف بر آن به نظر     می رسد از یک موضوع غفلت شده و آن مرکز شهر است  که  نه تنها مردم همه نواحی از آن استفاده می کنند بلکه مردم روستایی نیز تهیه مایحتاجشان را از مرکز شهر تأمین می کنند بنابراین به نظر میرسد به این ناحیه با این دید نیز باید نگاه شود ولی متأسفانه نه تنها این مطلب دیده نشده بلکه بودجه آن کمتر از دو ناحیه دیگر در نظر گرفته شده است .

 

ان شاء بعد از تصویب نهایی از طریق همین وبلاگ جزئیات بیشتری را منتشر خواهم نمود .

 

2- موضوع برق پارکها مطرح شد که دستگاه فتوسل (دستگاه اتوماتیکی که به شکل خودکار چراغها را روشن و خاموش می کند ) گاهی مفقود شده که این وضعیت روشنایی پارکها را با مشکل مواجه می کند .

 

3- مسئله تاکسیرانی مطرح شد که متأسفانه بعضی از رانندکان تاکسی خارج از نرخ مصوب، اقدام به گرفتن کرایه از همشهریان می کنند که باید با این رانندگان متخلف برخورد قانونی شود .

 

4-  آقای اسمی پور شهردار منتخب حاضر شد و شورا گزارشی از پی گیریهای خود را در خصوص گرفتن حکم انتصابش از استان ارائه داد و در ضمن مجددا شورا نامه دیگری مبنی بر

ضرورت تسریع در صدور حکم انتصابش برای استانداری نوشت .

 

 

[ شنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۲ ] [ 22:56 ] [ حمید سالم پور ]

                                      

               

           

                         فرماندهی محترم نیروی انتظامی شهرستان شوشتر

     با سلام

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی و بی شائبه حضرتعالی و پرسنل زحمت کش و خدوم نیروی انتظامی به جهت تأمین آسایش و امنیت شهروندان خصوصا در ایام تعطیلات نوروزی که عملکرد بسیار خوبتان بویژه در زمینه برخورد با موتور سواران متخلف ، تحسین و تقدیر اهالی خوب این شهرستان را به دنبال داشته و شهروندان تا حدود زیادی از مزاحمتهای موتورسواران خاطی احساس آرامش نمودند .

اینجانب به مصداق حدیث معروف ( من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق ) بر خود فرض می دانم که مراتب سپاس خود و بسیاری از مردمی که با آنان هم سخن شده را به جنابعالی و همکارانتان اعلام بدارم و برایتان آرزوی توفیق بیش از پیش را خواهانم .

اما تقاضای اینجانب و بسیاری از مردم فهیم :

1-همانگونه که استحضار دارید اسلام و خصوصا مذهب ما به عزت و سربلندی و احترام انسانها – جدای از دین و مذهبشان – تأکید نموده و از مسلمانان می خواهد که به این اصول پای بند باشند. به همین جهت انتظار می رود که از پرسنل زحمتکش خواسته شود در عین رعایت مقررات ، احترام و شأن و منزلت آحاد مردم را به نحو شایسته رعایت نمایند تا کار مثبتشان تحت الشعاع قرار نگیرد .

زیرا بعضی از همشهریان فهیم و از جمله فرهنگیان محترم انتقاد می کنند که در زمینه جمع آوری     موتورها بعضا با بی حرمتی با آنان رفتار شده است . بنابراین می طلبد  که عزیزان زحمتکش نیروی انتظامی بیش از پیش اخلاق و رفتار اسلامی را به نمایش بگذارند .

 

2-شدت و ضعف برخورد با موتور سواران می تواند بر اساس شرایط موتور سوار از قبیل اخلاق و رفتار و متانت و وضعیت ظاهری و سن وشغل و چگونگی استفاده از این وسیله و......  باشد .

بنابراین موتور سوارانی که از موتور فقط بعنوان وسیله ایاب و ذهاب به محل کار خود استفاده می کنند و از ایام جوانی خود فاصله دارند و اهل مزاحمت برای دیگران نیستند  می توانند از برخورد مناسب تر و ملایم تری برخوردار باشند و تشخیص این افراد تا حدودی از ظاهر و سر و وضع شخص امکان پذیر است .

رعایت این نکات نه تنها تبعیض بشمار نمی آید بلکه عین عدالت است . و این به حکم عقل امری پسندیده است.

 

در پایان توفیقات روز افزون حضرتعالی و پرسنل تلاشگر و فداکار نیروی انتظامی را ازدرگاه احدیت خواهانم .

 

حمید سالم پور

عضو شورای اسلامی شهر شوشتر

18/1/88

[ چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۱/۱۹ ] [ 1:5 ] [ حمید سالم پور ]

 

 

ریاست محترم شورای تأمین شهرستان شوشتر

 با سلام

  همانگونه که مستحضرید موضوع ساخت و سازهای بی رویه و بی مجوز در خیلی از شهرها و از جمله در شهر ما از رونق خوبی برخوردار بوده و روز به روز بر کمیت این حادثه تلخ و ناگوار افزوده می شود و دلالان و سوداگرانی که هیچ چیزی جز منافع شخصی خود را در نظر نمی گیرند از هر گونه اقدامی جهت پر کردن جیب خود کوتاهی نمی کنند .

به همین جهت می طلبد که مسؤولین محترم در برابر اینگونه افراد سودجو سکوت نکرده و با آنان برخورد جدی و قاطعی نمایند در غیر اینصورت این مشکل و معضل اجتماعی کما کان لاینحل خواهد ماند .

لذا :

1-    باید اراده ای قوی برای جلوگیری از این سوء استفاده های در حال تکثر شکل گیرد تا این مشکل و معضل حل شود .

2-    درست است که جلوگیری از ساخت و سازهای بی مجوز از وظایف شهرداری است اما اذعان دارید این مهم ازعهده شهرداری به تنهایی برنمی آید زیرا :

      اولا :  اجرائیات شهرداری از امکانات کم برخوردار است .

      ثانیا : برخورد با متخلف در بسیاری از موارد حکم دادگستری را می طلبد .

3-    باید کمیته ای بشکل ویژه  ماهی یک یا دوبار تشکیل شود و موضوع دنبال گردد و اعضای  این کمیته می توانند فرماندار، رئیس اطلاعات ، رئیس دادگستری ، شورای شهر، شهرداری و ادارات مورد نیاز باشند . 

4-    باید ادارات وسازمانهای خدمات رسان از قبیل شهرداری و آب و برق و تلفن و گاز از دادن هر گونه خدمات رسانی اجتناب نمایند .

 

  

 

حمید سالم پور

عضو شورای اسلامی شهر شوشتر

18/1/88

 

 

[ چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۱/۱۹ ] [ 1:0 ] [ حمید سالم پور ]

 

 

 

جلسه شورای شهر  دوشنبه 17/1/88 ساعت 30/17

 

1- گزارشی از وضعیت مالی شهرداری داده شد . در این گزارش آمده که مبلغ 780 میلیون تومان مسکن و شهرسازی به شهرداری به جهت تعاونی های مسکن مهر پرداخت نموده است . همچنین مبلغ 200 میلیون تومان از طرف استانداری به شهرداری داده شد  که با این مبالغ بخشی از حقوق معوقه پرسنل شهرداری داده شد از جمله 2حقوق به نیروهای ستادی شهرداری پرداخت شد که با این پرداخت حقوق این افراد به روز شده است . وهمچنین 2 حقوق به یک پیمانکار و 1 حقوق به پیمانکار دوم داده شد که با این پرداخت یکی از پیمانکارها 5 حقوق و دومی 3 حقوق طلب دارد تا پرداخت حقوق به روز شود .

 

2- همچنین مطرح شد که 6 فروردین جلسه ای در مسکن و شهرسازی استان جهت حل و فصل اسناد خانه ها و زمین های معروف به خانه سازی (شوشتر نو – شهرک ساحلی ) با حضور نمایندگان شوشتر (نماینده شهرستان در مجلس – فرماندار – رئیس مسکن  و منابع طبیعی ) برگزار گردیده که شنیده شد متأسفانه تصویب کردند که بنام شرکت خانه سازی ثبت شوند و سپس این شرکت  برای  مردم سند صادر نماید .

شورای شهر با توجه به اهمیت مطلب و با اعتقاد به غلط بودن این فرایند و اینکه شرکت خانه سازی نمی تواند متولی این امر باشد طی نامه ای  از فرماندار خواستار جلوگیری از این امر شد.

 

3- با توجه به اینکه شوشتر یکی از قطبهای گردشگری در استان و فاقد حمام برای مسافرین است  ضرورت توجه به این موضوع قابل انکار نیست لذا شورا با توجه به این موارد مصوب نمود که قطعه زمینی در پارک بعثت به این مهم اختصاص داده شود تا با سرمایه گذاری بخش خصوصی در تأسیس حمام سونا و جکوزی با امکانات جانبی اقدام شود .

 

 

 

 

 

 

 4- در این جلسه برای چندمین بار موضوع کارخانه آسفالت سازی را مطرح نمودم  و موادی از قرارداد که پیمانکار فعلی به آنها عمل نکرده  را برای دوستان شورا خواندم . بعضی از این مواد عبارتند از :

 

-         هرگاه 10 روز بعد از تحویل کارخانه فعالیتی از جانب عامل (پیمانکار)جهت بهره برداری صورت نگیرد و یا عملکرد عامل به زیان مالک (شهرداری ) تشخیص داده شود مالک حق فسخ قرارداد بصورت یکجانبه را دارد.

-         عامل موظف به تأمین روزانه 100 متر مکعب بصورت دپو شده در کارخانه جهت مصارف شهرداری بوده و باید همواره نگهداری نماید .

-         چنانچه عامل به نحوی از انحاء موجبات فسخ قرارداد را باعث گردد ضامن خسارات وارده خواهد بود .

-         عامل مکلف است نسبت به بیمه کردن کلیه دستگاههای تولیدی اقدام نماید .

-         عامل موظف به تهیه و نصب یکدستگاه باسکول 60 تن استاندارد در مدت یک ماه و تحویل آن به ناظر می باشد .

-         عامل متعهد به سپردن مبلغ 000/000/000/1 ریال به صورت نقد یا ضمانت نامه بانکی به عنوان ضمانت حسن انجام امور خواهد بود .

-         چنانچه در طول مدت حاکمیت قرارداد عواملی مشاهده گردد که باعث تضییع حقوق مالک باشند به جهت حفظ حقوق بیت المال ، حق خیار فسخ بصورت یکجانبه برای مالک محفوظ می باشد .

 

 

 شورا طی نامه ای از شهرداری خواست که به مفاد قرارداد عمل کند .

 

 

5- تعدادی از اعضای تعاونی فاز 3 (پشت بیمارستان خاتم ) مشکل عدم جمع آوری زباله ها و لزوم زیر سازی و آسفالت معابر اصلی و خیابانهای فرعی آن منطقه  را مطرح نمودند .

 

 ۶- آقای منصور کفشدوز شوشتری برای چندمین بار به شورا مراجعه نمود . ایشان مدعی مالکیت 4590 متر مربع از اراضی جنب پل حاج خدایی بعد از حریم نهر داریون است که از مدتها پیش توسط شهرداری به  فضای سبز تبدیل شده است .

لازم به ذکراست دادگاه در مورخه 26/10/87 حکم به خلع ید شهرداری داده است . و رئیس دادگستری در تاریخ 1/12/87طی نامه ای از کلانتری 11 شوشتر درخواست نموده تا با حضور طرفین نسبت به اجرای حکم اقدام نماید .  

 

 

[ دوشنبه ۱۳۸۸/۰۱/۱۷ ] [ 23:33 ] [ حمید سالم پور ]

اولین جلسه شورا بعد از تعطیلات نوروز    

 شنبه 15/1/88 ساعت 30/17

 

در این جلسه سرپرست شهرداری حضور داشت و مطالب زیر بحث شد

 

1-  به موضوع پل چهارم که بالاتر از مرقد علامه شیخ پیش بینی شده و طرح مطالعات آن در گذشته صورت گرفته است اشاره شد .

2- اشاره به اجرایی شدن طرح مطالعاتی زیر گذر پل شطیط از طرف فرهنگ شهر شد.

 

3- درخواست یکی از شهروندان بنام حسین منتظر جهت تأمین مرکز معاینه فنی خودرو مطرح و مورد تصویب واقع شد .

 

4- اشاره به ساخت و سازهای بی رویه و بدون مجوز که در حاشیه شهر در حال انجام است  شد .

 به اعتقاد بنده  کم کاری و سهل انگاری و چند رویه داشتن اجرائیات شهرداری  در برخورد با اینگونه موارد به این موضوع دامن می زند .

ناگفته نماند که شهرداری به تنهایی قادر به حل این معضل نیست  و می طلبد که اراده ای بالاتر و در سطح مسؤولین رده اول شهرستان از جمله فرمانداری و اطلاعات و دادگستری و شورای شهر وحتی شورای تأمین شهرستان باید وارد عمل شده تا این مهم به نتیجه برسد در غیر اینصورت این مشکل و معضل اجتماعی به همین شکل ادامه پیدا می کند. و بنده از همین جا از این مسؤولین درخواست می کنم که به شکل جدی تر و اورژانسی به این موضوع رسیدگی کنند .

 

5- مسئله کارخانه آسفالت سازی را برای چندمین بار مطرح نمودم  و عنوان کردم که با توجه به بندهای قرارداد نه تنها باید کارخانه را هر چه سریعتر از پیمانکار فعلی که به مواد قرارداد عمل نکرده بگیریم بلکه باید ایشان خسارت ناشی از عدم سود دهییش به شهرداری را نیز پرداخت نماید . 

البته طی تماس تلفنی شورا با ایشان قرار شد این پیمانکار برای ادای توضیحات دوشنبه در جلسه شورا حاضر شود .

 

 

6- موضوع تعدیل نیروهای شهرداری در بخش نیروهای پیمانی که طی نامه ای از طرف معاون عمرانی استانداری در تاریخ 19/8/ 87 و نامه ای دیگر در تاریخ 2/ 11/ 87 به شهرداریها اعلام شده بود بحث و گفتگو شد.

در این نامه به وجود نیروهای غیر کیفی و مازاد به عنوان عمده مشکلات شهرداری ها از جهت مالی مطرح شده که باعث عدم خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان می شود لذا می طلبد که با راه کارهای مناسب سریعا نسبت به ترخیص نیروهای مازاد اقدام شود.

لازم به ذکر است با اجرای این عمل هزینه های حقوق و دستمزد کاهش پیدا نموده  و تا حدودی از بحران مالی شهرداری ها کم می شود .

شورا ضمن تآیید این موضوع  از سرپرست شهرداری خواست  که این کار باید به دور از حب و بغض صورت بگیرد تا حقی از کسی ضایع نگردد.

 

 

[ دوشنبه ۱۳۸۸/۰۱/۱۷ ] [ 0:27 ] [ حمید سالم پور ]

کارخانه آسفالت  سازی     160 تنی  شهرداری

 

با توجه به مراجعات زیاد بنده به شهرداری و پرس و جو از افراد مطلع و دست اندرکارو همچنین سر زدن به کارخانه به اتفاق بعضی از اعضای شورا نتایج زیر حاصل شده است :

 

این کارخانه 160تنی است یعنی هر ساعتی160تن آسفالت تولید می کند اما معمولا کمتر از این مقدار را تولید می نماید .

 

در سال 84 آقای حیدری بعنوان پیمانکار ، کارخانه 160 تنی را تحویل گرفت این کارخانه در آن زمان نواقصی داشت که به همت ایشان این نواقص برطرف شده و شروع به فعالیت نمود .

 

 

شهرداری کارخانه مزبور را در تاریخ 6/9/87 از حیدری که تا آن زمان پیمانکار بود گرفت و به شخصی به نام مرداسی که در مزایده برنده شد  داد .(15/9/87)

(آقای حیدری سهم شهرداری را 43 درصد و قیمت آسفالت را 000/165 ریال به شهرداری اعلام کرد  در حالیکه آقای مرداسی سهم شهرداری را 49 درصد و قیمت آسفالت را 000/290 ریال اعلام کرده است)

 

 متآسفانه از تاریخ واگذاری کارخانه به پیمانکار جدید که حدود 4 ماه می گذرد هیچ در آمدی برای شهرداری نداشته و به بعضی ازمفاد قرارداد نیزعمل نکرده است .

 

و از ظواهر برمی آید که این پیمانکار توانایی  انجام کار را ندارد- هر چند سهم شهرداری را مبلغ بالایی اعلام کرده است – زیرا تاکنون هیچ در آمدی را برای شهرداری نداشته است در حالیکه پیمانکار سابق بطور متوسط ماهیانه حدود 20 میلیون تومان برای شهرداری در آمد داشته است .

همچنین به مواد قرارداد از جمله سود دهی ، بیمه آتش سوزی ، باسکول 60 تنی ، ضمانت نامه 000/000/000/1 ریالی عمل نکرده است .

با توجه به اینکه حدود 4 ماه است که ازفعالیت این پیمانکار می گذرد به نظر می رسد هر چه سریعتر باید به مفاد قراداد عمل شود که در اینصورت اگر فقط به بعضی از مواد قراداد عمل شود باید نه تنها کارخانه را از او گرفت بلکه ایشان خسارات ناشی از عدم سوددهیش  به شهرداری را نیز باید پرداخت نماید.

[ دوشنبه ۱۳۸۸/۰۱/۰۳ ] [ 0:20 ] [ حمید سالم پور ]

وضعیت بلوار ورودی شوشتر از سمت اهواز

کاری که یک سال گذشته در جاده ورودی شوشتر از سمت اهواز صورت گرفته و در نتیجه به بلوار تبدیل شده  کاری بسیار خوب و در حد تقدیر بوده – هر چند باید سالیان گذشته صورت می گرفت – و این کارتوسط  راه و ترابری و شهرداری شوشتر به انجام رسید .

متأسفانه دو طرف این بلوار کم عرض بوده و جوابگوی ورود و خروج خودروها خصوصا در روزهای پایانی هفته و مناسبتهای مختلف از جمله ایام تعطیل و نوروز نبوده و این نقص هر تازه واردی را به خود مشغول کرده و قابل احساس بود  بطوریکه خیلی از مردم بارها به این نکته اشاره کرده اند و خواستار تعریض دو طرف بلوار بودند .

امروز به سراغ آقای شهبازیان مسؤول راه و ترابری شوشتر رفته ضمن تشکر از فعالیتهای ایشان و همکارانشان ، هم نگرانی های خود و همشهریان را با ایشان در میان گذاشته و هم از ایشان خواستم که گزارشی از وضعیت این بلوار ارائه دهند .

آقای شهبازیان در این زمینه گفت :

1- تعریض این بلوار تصویب شده و پیمانکارش نیز آماده است ولی چون ایام عید را در پیش داریم مجوز کار کردن را نداریم ان شاء الله بعد از ایام تعطیلی (15 فروردین به بعد)کار شروع می شود .

قرار است به عرض 2 متر به هر طرف این دو باند اضافه شود  تاکنون شانه ها تعریض شده وبعد از عید آسفالت می شود . آیلند وسط نیز از عرض 80 سانت به 2 متر افزایش یابد و این کار، از اداره راه و ترابری شروع شده و تا 3 کیلومتر یعنی جائی که دو جاده از هم جدا می شوند ادامه خواهد داشت .  سپس این قسمت از جاده (3 کیلومتر ) روکش کامل آسفالت خواهد شد.

در ضمن روشنایی این مسیر 3 کیلومتری نیز تأمین شده و از دهه فجر این مسیر روشن شده است  و در واقع هر 50 متر یک لامپ از یکی از دو طرف آیلند روشن است .

ایشان در جواب خواسته اینجانب مبنی بر احداث میدان در سه راهی شلیلی جهت کاستن از خطر تصادفات ابراز کردند که ایجاد میدان در برنامه راه و ترابری نیست به همین جهت راه و ترابری استان از نظر فنی این اجازه را به ما نداده است .

متأسفانه اهالی آن منطقه برای سهولت در ترددشان جدولهای آیلند وسط را برداشتند و این کار حادثه خیز خواهد بود. برای رفع این مشکل از گارد ریل به طول 400 متر روبروی سه راهی شلیلی استفاده خواهیم کرد و دور برگردان 800 متر پایین تر از سه راهی شلیلی با نصب تابلوهای مربوطه اجرا می شود . 

 

2- مسؤول این اداره با کاشت درخت کهور تقریبا به طول 10 کیلومتر یعنی از اداره راه و ترابری تا ابتدای روستای عربحسن که از 2 سال پیش آغاز شده توانسته است در این مسیر فضای سبز ایجاد کند .

 

3- تاکنون از ابتدای شوشتر تا عربحسن جاده دو طرفه شده و ان شاء الله حداکثر تا خرداد سال 88 (یعنی تا 3 ماه دیگر)از روستای عربحسن تا پل بندقیر نیز آسفالت شده و این مسیر پر تردد نیز دو طرفه خواهد شد که این می تواند در کاهش تصادفات نقش بسزایی داشته باشد .

 

4- آقای شهبازیان در حاشیه این نشست به  کیلومتر 16 شوشتر به سمت ملاثانی (از مسیر شوشتر به سمت مسجدسلیمان) اشاره نمود که یک نقطه حادثه خیز بسیار خطرناکی وجود داشت ( به طول 500 متر و به عرض 18 متر و ارتفاع 15 متر) که تاکنون قربانیان زیادی داشته است .از سال گذشته  شروع به ترانشه برداری کرده (شامل خاک و سنگ با لودر و بلدیزر ) و در نهایت این نقطه را که مانع دید می شد  برداشتیم . اکنون هم تأمین دید شده و هم عرض جاده را از 5/7 متر به 18 متر رساندیم وهم  روکش آسفالت و خط کشی کردیم  و در واقع رفع  نقطه سانحه خیز گشته است .

 

 

 

[ شنبه ۱۳۸۸/۰۱/۰۱ ] [ 0:22 ] [ حمید سالم پور ]

  فرا رسیدن عید نوروز بر همه

 

همشهریان و هموطنان مبارکباد

[ جمعه ۱۳۸۷/۱۲/۳۰ ] [ 23:55 ] [ حمید سالم پور ]

عید نوروز

این عید یکی از اعیادی است که اشاراتی به آن در بعضی از روایات اسلامی شده و غسل و نماز مستحبی برای آن نیز ذکر شده است .

 به دو روایت در این زمینه اشاره می کنم :

روایت اول :

 قد قبل على ( عليه السلام ) هدايا جماعة من أصحابه . ودعاه بعض من كان يأنس إليه إلى حلواء عملها يوم نوروز فأكل وقال : لم عملت هذا ؟ فقال : لأنه يوم نوروز : فضحك وقال : نورزوا لنا في كل يوم إن استطعتم . "

امام علی (ع) هدایای را از تعدادی از یارانش پذیرفت و یکی از یاران امام او را برای حلوایی یا شیرینی که در نوروز آنرا اماده کرده بود دعوت نمود .

امام از آن خورد و فرمود: این را برای چه درست کردی ؟

آن شخص گفت : برای اینکه امروز نوروز است .

امام خندید و فرمود : اگر می توانید هر روز را نوروز کنید .

 

شاید منظور امام این باشد که به سنت نوروزی عمل کنید و آن اطعام و هدیه دادن وصله رحم و دید و بازید است .

 

 روایت دوم :

 وفي حديث المعلى بن خنيس بعدة أسانيد ومتون دخلت على أبي عبد الله ( ع ) صبيحة يوم النيروز فقال أتعرف هذا اليوم؟

 قلت :  لا ،  لكنه يوم تعظمه العجم وتتهادى وتتبارك فيه .

 فقال ( ع ) : ما هذا إلا لأمر قديم أفسره لك حتى تفهمه . إن يوم النيروز وهو أول يوم طلعت فيه الشمس وهبت فيه الرياح اللواقح وخلقت فيه زهرة الأرض وهو اليوم الذي أخذ فيه النبي صلى الله عليه وآله لأمير المؤمنين ( ع ) العهد بغدير خم فأقروا له بالولاية وهو اليوم الذي بويع لأمير

المؤمنين فيه البيعة الثانية وهو اليوم الذي ظفر فيه بأهل النهروان وقتل ذا الثدية ويظهر فيه قائمنا ويظفره الله بالدجال وما من يوم نيروز إلا ونحن نتوقع فيه الفرج .......

 

معلی بن خنیس می گوید : بر امام صادق (ع) صبح نوروز وارد شدم .

امام سؤال کرد : آیا امروز را می شناسی که چه روزی است ؟

گفتم : نه ، ولی روزی است که ایرانی ها آنرا بزرگ می شمارند و در آن هدیه می دهند و به هم تبریک می گویند.

امام فرمود: این موضوع به زمان قدیم برمی گردد  که آنرا برایت توضیح می دهم .

1- نوروز اولین روزی است که خورشید در آن طلوع کرده و بادها وزیدند و شکوفه زمین آفریده شد .

2- و آن روزی است که پیامبر (ص) در غدیر خم برای امام علی (ع) بیعت گرفت و مسلمانان اقرار به ولایت او نمودند .

3- و آن روزی است که با امیر مؤمنین (ع) بیعت دوم بسته می شود.

4-  و آن روزی است که امام در جنگ نهروان بر دشمن پیروز می شود وذو الثدیه را می کشد. 5- و قائم ما (عج)  در آن ظهور می کند و خداوند او را بر دجال پیروز می گرداند .

6- و ما درهر نوروزی انتظار فرج را داریم .....

 

 انسان باید از طبیعت درس بگیرد و درس مورد نظر این است که  تولد دوباره طبیعت ، صفات انسانی و مکارم اخلاقی نیز باید بیش از پیش در وجود انسان تولد یابد .

 

[ جمعه ۱۳۸۷/۱۲/۳۰ ] [ 23:54 ] [ حمید سالم پور ]

جلسه فرمانداری

امروز در بازار قدم می زدم پشت بازار سبزی دیدم که حفاریهایی از طرف سازمان آب صورت گرفته به نزدیکی های کفش ملی که رسیدم دیدم که بازاری های آنجا می گویند سه روز است که آبشان قطع است اینورتر مغازه داری می گفت مغازه من در اثر نفوذ آب به زیرش ، نشست کرده است . من از همانجا با آقای فرماندار تماس گرفتم و نگرانی و گله خود و مردم را از سازمان آب بیان نمودم . آقای قوچانی هم گفتند که ساعت 11 و ربع به فرمانداری مراجعه کن و مسؤول آب را نیز می گوییم که بیاید تا ببینیم چه باید کنیم .

من طبق قرار به فرمانداری مراجعه کردم درابتدای ورود به فرمانداری سرپرست شهرداری آقای رشتی پور را دیدم که به جلسه آمده ودر اتاق فرماندار که وارد شدم آقای شهبازیان رئیس راه و ترابری  و بعضی از مسؤولین بانکها  را نشسته دیدم . سپس آقای فرماندار و بعد ازآن آقای نشاطی رئیس آب و فاضلاب نیز آمدند .

من از دیدن این منظره تعجب کردم  ولی وقتی علت را جویا شدم مشخص شد که آقای فرماندار چند مسئله را می خواست دنبال کند. من به ایشان خسته نباشید می گویم که در یک روز تعطیل به فعالیت مشغول است .

 

1- ابتدا مسئله بانکها را مطرح کرد و از مسؤولین بانکها خواست که خودپردازها فعال باشند تا جوابگوی همشهریان باشند خصوصا که در این ایام ، مسافرین نوروزی را هم داریم و باید خدمات رسانی خودپردازها بهتر از گذشته باشد  و پیشنهاد داد که حتما برای این موضوع فرد یا افرادی موظف شوند که درطول شبانه روز خود پردازها را چک نمایند تا خدمات رسانی آنها مؤثرتر باشد .

بنده هم به نوبه خود از فعالیت این عزیزان تشکر کرده وبه این موضوع اشاره نمودم که قبلا بسیار پیش افتاده که تمامی خودپردازها از بانک کشاورزی نزدیک میدان غدیر که ابتدای شهر است تا بانک ملی فلکه 17 شهریور را سر می زدیم اما دریغ از خودپردازخدمات رسان . بهمین جهت مطلبی در وبلاگم  و در روزنامه تحت عنوان " زحمت یا رحمت " نوشتم . بنابراین امیدواریم که بعد از ایام نوروزی هم از خودپردازهای کارا و مفید بهره مند شویم .

مسؤولین بانکها هم این اطمینان را دادند که سعی شان این است که همشهریان و مسافرین نوروزی از خدمات رسانی بهتر و بیشترخودپردازها بهره مند شوند وان شاءالله  مشکلی پیش نمی آید .

لازم به ذکر است که خودپردازها ممکن است ساعت 8 تا 9 شب برای حسابرسی و دیگر امور مورد نیاز ، خدمات رسانی نداشته باشند .

بعد از این صحبت ، مسؤولین بانکی خداحافظی کرده و نوبت به موضوع بعدی رسید .

 

2- سازمان آب و فاضلاب :

 آقای فرماندار اشاره کردند که آقای نشاطی خدماتی در سطح شهر داشته اند .

سپس بنده به بعضی مسائل از جمله حفاری های بدون مجوز ، عدم عمل کردن به آئین نامه حفاری ها ، پر نکردن حفاریها و یا پر نکردن با مصالح رودخانه ای و چندین موضوع دیگر اشاره نمودم .

پس از آن آقای نشاطی هم به فعالیت زیاد پرسنل خود و پوسیدگی شبکه و دیگرمسائل اشاره کردند و خواستار این شدند که مشکلات آن اداره را در نظر بگیریم .

آقای نشاطی در باره قطعی آب و حفاریهای پشت بازارسبزی توضیح دادند که قطعی آب را بررسی کرده و امشب این حفاریها ترمیم می شوند .

 

3- فرماندار اشاره کردند که امروز به بعضی ازخانواده های شهدا و سپس خانواده های تحت سرپرستی بهزیستی سر زدیم  و متأسفانه وضعیت یک خانواده را از نظر ساختمانی بسیار نامطلوب دیدم . چون کل مساحت منزلشان در حد 40 متر مربع است لهذا اگر ادارات مساعدت کنند خانه آنها  را خراب می کنیم و از نو به شکل دو طبقه می سازیم .

 

البته این سنت خوبی خواهد بود که ادارات در حد وسع و توانشان در اینگونه امور گامهایی بردارند.

 

4- فرمانداراز شهرداری و راه و ترابری  خواست که به کمک هم جدول های ورودی شهر از طرف میدان الغدیر تا چهارراه امام را رنگ آمیزی کنند که آقای شهبازیان رئیس راه و ترابری انجام این کار تقبل را نمودند و قول دادند فردا صبح این کار را شروع می کند .

 

بنده از فرماندار و هرمسؤول زحمتکشی که بیش از ساعات اداری کار می کند و به فکر حل مشکل مردم عزیز این دیار است  تشکر و قدر دانی را می نمایم و برایشان آرزوی توفیق را دارم .

 

 

[ پنجشنبه ۱۳۸۷/۱۲/۲۹ ] [ 23:46 ] [ حمید سالم پور ]

بدسلیقه بودن

 

مقدمه : متأسفانه در روز عید فطر دو سه سال گذشته شخصی مداح در رسانه ملی ، بعد از کمی مداحی و اظهارشادی کردن مرثیه خوانی و سینه زدن و گریه کردن را

 


ادامه مطلب
[ سه شنبه ۱۳۸۷/۱۲/۲۷ ] [ 23:29 ] [ حمید سالم پور ]

 

 

 

 

مرکز سی تی اسکن شوشتر افتتاح شد

امروز مرکز سی تی اسکن شهرستان شوشتربه همت دکتر کدخدازاده افتتاح شد . دکتر کدخدازاده که جوانی نیک و دلسوز است از سال 74 فعالیت و خدمات خداپسندانه اش در زمینه مسائی پزشکی را در ساختمانی به مساحت 540 متر مربع  در شهرستان شوشترآغاز کرد و در این زمینه از دستگاههای تصویر بردار از قبیل سونوگرافی و رادیوگرافی و سی تی اسکن و..... استفاده کرده که نیاز شهرستان را برطرف نموده و مردم را از مراجعه به شهرستانهای مجاور بی نیاز کرده است .

خیلی از این وسایل و دستگاهها فقط در این مجتمع وجود دارد و در جاهای دیگر شهرستان نیست .

 

ایشان می گوید :

" برای دریافت مجوزهای لازم مسیری سخت و طولانی را طی کردیم و برای این منظور از 7 سال پیش اولین تقاضا برای نصب سی تی اسکن در بخش خصوصی را دادیم و با بعضی از وزرا و کارشناسان دیدار و مکاتبه نمودیم و در این زمینه رایزنی های فراوانی شد . "

در باره اهمیت این دستگاه باید گفت :

در تصادفات و ضربات و خونریزی مغزی  وهمچنین سکته مغزی و برای تشخیص و پی گیری بعضی از انواع سرطانها  از آن استفاده می شود بطوریکه این مهم از عهده دیگر دستگاهها برنمی آید .

 

لازم به ذکر است که نبود این دستگاه در شهرستان شوشتر باعث شده بود که بیمار برای تشخیص و درمان بیماریش  به شهرهای مجاور برود که این هم باعث هزینه بیشتر و هم اتلاف وقت بیشتر می شد علاوه بر آن همراهان بیشتری با بیمار روانه شهرستانهای مجاور می شدند  در ضمن  گاهی در اعزام بیمار تأخیر می شد و چه بسا تلفات جانی را نیز به همراه داشته بود .

با مجهز شدن شهرستان به این دستگاه پیشرفته ،  تشخیص سریعتر بیماری و در نتیجه درمان به موقع بیماری را به دنبال خواهد داشت .

در مراسم افتتاح  امام جمعه ونماینده مجلس و فرماندار وشورای شهر و تنی چند از مسؤولین بهداشت و درمان شهرستان حضور داشتند و افتتاح توسط  والد مکرم ایشان صورت گرفت .

 

 

مطمئنا کار این جوان خوشنام که همت پدر بزرگوارشان در آن دخیل بوده از باقیات صالحات بشمار آمده و در روزی که هیچ فریادرسی غیر از عمل نیک برای انسان نیست بکار خواهد آمد .برای ایشان و خانواده و پدر و مادر محترمشان آرزوی توفیق روز افزون و خدمت بیشتر به جامعه را خواهانم . 

 

[ سه شنبه ۱۳۸۷/۱۲/۲۷ ] [ 23:27 ] [ حمید سالم پور ]

جلسه شورای شهر

روز دوشنبه مورخ 26/12/87  ساعت 17

در این جلسه موارد زیر مطرح شد :

1-    آقای اریب :

ایشان اعلام کرده که :

سال گذشته  به شهرداری مراجعه کردیم و گفتیم در خیابان امام خمینی شرقی روبروی مسجد ابریشم کاران ساختمانی داریم به مالکیت آقای راتق (درمانگاه تأمین اجتماعی سابق )که قسمت


ادامه مطلب
[ سه شنبه ۱۳۸۷/۱۲/۲۷ ] [ 0:45 ] [ حمید سالم پور ]

  نامه به شورا

چند روزپیش (شنبه 17/12/ 87) نامه ای به شورای اسلامی شهر

 نوشتم و بیش از یک ساعت و نیم پیرامون آن بحث شد و وعده داده

 بودم که در آینده بیشتر از آن بنویسم . امروز که روز مبارک و میلاد

حضرت ختمی مرتبت (ص) و امام صادق (ع) است را به فال نیک

گرفته و به این وعده عمل می کنم .

 

متن نامه به شرح زیر است :

 

 

شورای اسلامی محترم  شهر شوشتر

 

با عرض سلام و خسته نباشید

از مدتها پیش موضوعی مرا نگران کرده و هر از چند گاهی به گوشم طنین انداز می شود که باید راهکاری برای آن جست . به نظرم این موضوع برای دیگر دوستان شورا نیز کم و بیش مطرح بوده است اما شاید بنا به دلایلی قابل قبول، هیچکدام از اعضا تا کنون آنرا در صحن علنی   شورا مطرح نکرده است . اما اینجانب  خصلت خوب یا بدی دارم وآن این است که اهل محافظه کاری نیستم واگر تشخیص بدهم راهی که برگزیدم درست است از سرزنش سرزنش کنندگان بیمناک و از مداحی مداحان  مغرور نخواهم شد وبه دنبال این نیستم که چه کسی ازاین کارم شاد یا ناراحت می گردد.

 لذا من در این روز مقدس –که منسوب به امام زمان (عج) که از آن به روز عدالت یاد می شود -  بسیارشکرگزار خداوند هستم  و به قلمی که مقدس است و قرآن به آن سوگند خورده است-قسم  می خورم که از ورای این نامه چیزی جز رضای الهی وعمل به مسؤولیتی که همشهریان برعهده ام گذاشته اند نمی طلبم و می خواهم در این چند روزه ای که این منصب به رسم امانت به من سپرده شده  است سرافکنده موکلانم نباشم .

 

دوستان چه بسا در ارتباط با  آقای ....... و اموال و دارایی های ایشان ...... از زبان مردم چیزهایی شنیده باشند .

اینجانب مطالب مختلفی – جدای از صحت و سقم آنها- در این باره از زبان مردم شنیده ام واین موضوع از چندین ماه پیش فکرم را به خود مشغول کرده است تا جائیکه من چندی پیش بطور واضح وشفاف و به دور از هر نوع ملاحظه کاری در صحن علنی شورا و در حضورهمه اعضا  و نامبرده مطرح نمودم و از عزیزان شورا یاری طلبیدم که موضوع مورد بررسی قرار گیرد ولی متأسفانه با اینکه حدود 4 ماه از این جریان گذشته است هنوز نه تنها فکری اندیشیده نشده بلکه به نظرم موضوع فراموش شده است .

 

 اما بنده با توجه به اینکه با نامبرده مسئله شخصی ندارم و فقط به عنوان امین مردم در این منصب هستم که باید از حقوق آنان- به هر نحوی که صلاح باشد- دفاع کنم . لهذا این نامه را نوشته ام و از اعضای محترم شورا که ......... درخواست می کنم به ندای من لبیک گفته تا این مشکل حل گردد زیرا یکی از وظایف شورا " بُعد نظارتی " است و با توجه به فرمایش معصوم " اجتنبوا مواضع التهم"( از مکانهای مورد تهمت باید اجتناب کرد ) و پیش از آنکه ساحت دیگر اعضای محترم شورا نیز به اینگونه سخنان آلوده شود خواسته شفاهی خود را که قبلا مطرح نمودم مجددا و این بار کتبا درخواست می کنم و آن این است که شورا طی نامه ای از بازرسی استانداری بخواهد به این موضوع رسیدگی کند که به نظرم این بهترین راه حل است در غیر اینصورت و در صورت مأیوس شدنم از شورای محترم ، به ناچار خود به تنهایی اقدام به این کار خواهم نمود .

           

موفق باشید

حمید سالم پور

عضو شورای اسلامی شهر

17/12/87

 

 

 

[ یکشنبه ۱۳۸۷/۱۲/۲۵ ] [ 2:2 ] [ حمید سالم پور ]

مبارکباد

امروز که روز میلاد اشرف کائنات حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) 

 و فرزند گرامیشان حضرت امام جعفر صادق (ع) است و افتخارمان این است

که جعفری هستیم خدمت همه شیعیان و مشتاقان  آن بزرگواران  تبریک و تهنیت 

 گفته و از خداوند عاجزانه درخواست می کنم که برما منت نهاده و درمسیرش 

  ثابت قدم بدارد  .  

[ یکشنبه ۱۳۸۷/۱۲/۲۵ ] [ 1:58 ] [ حمید سالم پور ]

جلسه شورای اسلامی شهر شوشتر

زمان : شنبه مورخ   24/12/87 ساعت 30/19

در این جلسه مطالب زیر مطرح شد :

1-    فاکس مدیر کل امور شهری استانداری :

در این فاکس آمده : " یکی ازشرایط شهردار برای شهرهای با درجه 7 تا 10 داشتن مدرک

لیسانس است بنابراین شهردار منتخب شورا (اسمی پور) که دارای مدرک دیپلم است را فاقد

شرایط تصدی شهرداری دانسته است . "

 

شورا با استناد به تبصره7و8و9 و خصوصا 10 ماده یک از آئین نامه اجرایی شرایط احراز

سمت شهرداری که مقرر می دارد در موارد استثنا ، انتخاب شهردار از میان افراد دارای

مدرک دیپلم با تأیید وزیر کشور بلامانع می باشد و ظاهرا این اختیار از طرف وزیر کشور به

استانداران تفویض شده وهمچنین با توجه به سوابق اجرایی نامبرده که 15 سال آن شهردار بوده

و با عنایت به نیاز شهر به شهرداری با تجربه  از استاندار خواستار صدور حکم برای شهردار

منتخب شده است .

2-    کارخانه آسفالت  :

مجددا و برای چندمین بار مسئله " کارخانه آسفالت  " مطرح شد که گفته می شود ضمانت نامه

از پیمانکار جدید گرفته نشده است .

این موضوع ازامورمالی (سرلک) تلفنی سؤال شد وایشان گفتند که به امور حقوقی (آذرکیش )

مربوط می شود . چون مبایل ایشان خاموش بود به صحت و سقم این موضوع پی برده نشد که

قرار شد در جلسات بعد مطرح شود .

3-    زمین آقای حسین زاده :

 ایشان در چند روز گذشته مقداری زمین  روبروی آبلیموی مجید را دیوار کشی نموده  که با تذکر

شورا به شهرداری و با توجه به مبهم بودن پرونده برای شورا ، قرار براین شد تا مشخص شدن

وضعیت آن از کار وی جلوگیری بعمل آید و کار متوقف شود  زیرا به نظر می رسد پرونده

روال عادی خود را طی نکرده است . شهرداری مانع کار اوشد ولی با توجه به عملکرد ضعیف

اجرائیات شنیده شده که مجددا نامبرده کارش را در پی گرفته است .

البته در موارد بسیاری واحد اجرائیات ، امور مربوطه را به نحو شایسته انجام نداده  و متأسفانه

حرف و حدیث زیادی در این زمینه وجود دارد.

 

4-    حضور سرپرست شهرداری :

در این جلسه آقای رشتی پور سرپرست شهرداری حاضر شدند و گزارشی از روند کارها دادند :

·   عیدی و پاداش و کارانه به کلیه پرسنل شهرداری (بجز نیروهای پیمانکارها تقریبا 130 نفر ) داده شده 

ان شاء الله  2 ماه حقوق وعیدی به پیمانکار و حقوق دی و بهمن نیروهای ستادی در روزهای آینده داده

می شود .

·        لین 19 کوی نیرو خاک برداری و جدول کاری شده و آماده برای زیر سازی  و آسفالت می شود .

·        لین 18 خاکبرداری شده و جدول کاری و زیرسازی و آسفالت می شود .

·        نسترن 1 و 2 ابتدای بلوار کشاورز خاک برداری و تسطیح و زیرسازی  شده

·        در شاه نجف مقداری زیر سازی و آسفالت شده   

و بعد از آن نوبت به بلیتی و گلزار شهدا و بنه مهدی خواهد رسید

·        گروه آسفالت از پل کشتارگاه تا میدان امیرکبیر را زیرسازی و آسفالت کرده و باند مسدود ، باز شده است .

·        گروه لکه گیر در معابر اصلی و جنب تیپ 45 تکاور و سکتور 5  و بافت قدیم کارکرده اند .

·        برای اکثر پارکها در زمینه روشنایی با همکاری سازمان برق  اقدام شده است .

·        رنگ آمیزی یا شستشوی بعضی از میادین وجداول در برنامه کاری قرار گرفته است .

·        فواره های آب در فلکه 15 خرداد امروز فعال شدند .

 

[ یکشنبه ۱۳۸۷/۱۲/۲۵ ] [ 1:55 ] [ حمید سالم پور ]

کشتارگاه نیمه صنعتی شوشتر

 

 

 

 روز پنج شنبه   مورخ 22/12/87 به اتفاق آقای رسولی دیگر عضو شورا به " کشتارگاه نیمه صنعتی شوشتر" که  در نزدیکی روستای گلالگ است و متولی آن شهرداری است  سر زدیم .

 این پروژه حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ان شاء الله این هفته وسایل و قطعاتی برای تأسیسات داخلی آن می رسد . امید می رود در آینده نه چندان دور شاهد افتتاح آن باشیم تا همشهریان از وجود کشتارگاه بهداشتی ونیمه صنعتی و مجهز به وسایل مدرن بهره مند شوند .

 

[ یکشنبه ۱۳۸۷/۱۲/۲۵ ] [ 1:44 ] [ حمید سالم پور ]

وضعیت تاکسیرانی شوشتر

·        آمار تاکسی ها

آمار تاکسیهای گردشی در کل شهر                    412 دستگاه

آمار تاکسی های خطی   138 دستگاه

که مجموعا آمار کل تاکسی های درون شهری شوشتر 550 دستگاه  می باشد.

 

در ضمن آمار تاکسی های ویژه (مسافر بر شخصی )    40 دستگاه است .

 

 ·    طرح ثبت نام و ساماندهی مسافربرهای شخصی  (تبدیل به تاکسی)

با این کار مسافربرهای شخصی ،  تاکسی بشمار آمده و رنگ تاکسی زرد خورشیدی شطرنجی  با آرم مسجد جامع خواهد شد  ودارای پلاک تاکسی می شوند .

در ضمن به آنان کارت و کد ویژه داده می شود.

آمار ثبت نام  اولیه اینگونه افراد در سایت  256 نفر بوده اما آمار طرح ساماندهی (پذیرفته شده) در سایت  200 نفر می باشد .

 تاکنون 120 دستگاه  از آنها به تاکسی تبدیل شده اند . (تغییر رنگ و پلاک)

15 دستگاه  طرح تبدیل به تاکسی خرید نقدی و  16 دستگاه معرفی به بانک و  34 دستگاه

طرح معرفی به اسقاط و بانک  بوده اند .

 

در خصوص اجرای طرح ساماندهی مسافربرهای شخصی با سایر شهرهای استان چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی بعد از اهواز که مرکز استان است تاکسیرانی شوشتر یکی از شهرهای کم نظیر با رتبه عالی محسوب می گردد .

 

 

·   آمار کل مینی بوسهای کروز خط واحد شوشتر 15 دستگاه است .

 

·  در آمد حاصله :

در آمد حاصله از مینی بوسها در سال 87   مبلغ  000/000/234 ریال بوده است

و در آمد حاصله از تاکسی ها و مسافربرهای شخصی  در سال 87 مبلغ 000/000/540 ریال  بوده است .

 

·  افزایش 21 دستگاه تاکسی پژو و روآ و سمند به ناوگان تاکسیرانی شوشتر در سال 87 که چند ماه پیش طی قرعه کشی در محل شورای شهر و با حضور نمایندگانی از بعضی ادارات به افراد واجد شرایط داده شد.

 

·   تاکسی های فرسوده و از رده خارج شده

طی سه سال گذشته یعنی در سال 85 و 86 و 87 حدود 130 دستگاه ثبت نام شده که تاکنون 70 دستگاه از این تاکسی های فرسوده تبدیل به احسن شده (از تاکسی سبز به زرد خورشیدی شطرنجی )

[ یکشنبه ۱۳۸۷/۱۲/۲۵ ] [ 1:39 ] [ حمید سالم پور ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

حمید سالم پور

متولد 1346

رئیس شورای اسلامی شهر شوشتر

فوق لیسانس

شاغل در آموزش و پرورش

تلفن همراه :
09166133064

پست الکترونیک:
hsalempoor@yahoo.com

این وبلاگ را برای اطلاع رسانی در ارتباط
با شهرداری و شورای شهر و موضوعات و
مسائل مختلف شهر ایجاد نمودم .
امیدوارم مفید باشد .

مطمئنا ارائه اطلاعات و پیشنهادات
باارزش همشهریان چراغ راه اینجانب
در ادامه کار خواهد بود .

برداشت مطلب با ذکر منبع و درج آدرس
وبلاگم مجاز است.